Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana baterii między sob± w tabletach Modecom Odys

zszywacz 09 Sep 2014 18:03 1491 10
    zszywacz
    Level 10  
    Witam
    Mam dwa tablety Modecom 9701 hdx1 i Odys xelio Pro 10 Czy mogę zamienić w nich baterie między sob±, ponieważ jedna jest już na wykończeniu a drugi tablet jest lepszy
    Jeden tablet ma baterie 7000mAh 3,78V a drugi 6500mAh 3,70 V, nie znam niestety typu baterii. Czy obywa po zamienia będ± prawidło się ładować ?
    Dziaduszyn
    Level 17  
    Obie baterie to baterie litowe, różnica w pojemno¶ci jest niewielka, więc ładowanie będzie się odbywało praktycznie tak samo, je¶li wymiarami pasuje to nie widzę problemu, tylko jej nie uszkodĽ jakim¶ ostrym narzędziem.
    zszywacz
    Level 10  
    aha to fajnie, bo się troszkę zmieszałem z ta różnica 0,08V na drugiej że jak będzie ładować ta co ma 3,70 V to będzie chciał doładować do 3,78V. Jest różnica jeszcze ładowarek obie maja 5V ale w tej mniejszej 2A a w większej 3A ale to chyba nie stawi różnicy? ( poza długo¶ci± ładowania)
  • Helpful post
    Dziaduszyn
    Level 17  
    Każda bateria litowa ma na ogniwo 3,7V, rozumiem że to 3,78 to ci wyszło z twoich własnych pomiarów?
    Pr±d zasilacza nie decyduje ostatecznie jakim pr±dem jest ładowana bateria, on tylko daje pewien zapas mocy, nie może być mniejszy niż jaka¶ warto¶ć, ale większy ci wcale dużo nie pomoże.
    zszywacz
    Level 10  
    Chciałem pomierzyć ale rozwalił mi się multimetr :-(

Dziaduszyn wrote:
    Każda bateria litowa ma na ogniwo 3,7V, rozumiem że to 3,78 to ci wyszło z twoich własnych pomiarów?
    Pr±d zasilacza nie decyduje ostatecznie jakim pr±dem jest ładowana bateria, on tylko daje pewien zapas mocy, nie może być mniejszy niż jaka¶ warto¶ć, ale większy ci wcale dużo nie pomoże.

Pierwsza bateria napisane na niej 6500mAh
    według danych producenta -3,70 v,

Druga napisanej na niej 3,78v ,
    według danych producenta ( wyrazie większa)-7000mAh
  • Helpful post
    Dziaduszyn
    Level 17  
    To pewnie jaki¶ bł±d w druku i zamiast 0 postawili 8 na końcu, baterie litowe możesz spokojnie dokupić np do modeli RC tylko pewnie z wymiarami może być kiepsko.
    zszywacz
    Level 10  
    Znalazłem jaki¶ chiński multimetr ze wskazówka. Na wł±czonych tabletach na obydwu napięcie baterii jakim¶ cudem wyszło identycznie równo 4V czyli będzie chyba dobrze z zamian±
  • Helpful post
    Dziaduszyn
    Level 17  
    Takie ogniowo maksymalnie można ładować nawet napięciem 4,2V tylko tam jest jeszcze ograniczenie pr±du ładowania, ale to ze ma 4V to całkowicie normalna sytuacja.
    Tylko nie przebij tej baterii bo będziesz miał pożar gotowy, więc delikatnie się z ni± trzeba obchodzić.
    zszywacz
    Level 10  
    Ok spróbuje bez ostrych narzędzi- palcami delikatnie
    delikatnie jak z pupcia niemowlaka :-)
    Dzięki za pomoc
    Dziaduszyn
    Level 17  
    A wtyczki s± takie same?
    Zwróć uwagę na polaryzację.
    zszywacz
    Level 10  
    Nie ma wtyczki s± kabelki ( czarny i czerwony :-) ) przylutowane do płyty głównej

Transplantacja udana :-)