Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica AWCM 10D- Robi trzy obroty i pokazuje błąd E 22

09 Sep 2014 20:47 1923 10
  • Level 14  
    Witam. Mam problem z pralką jak wyżej. Na filmikach pokazuje jak jest dzisiaj, bo wczorajszego dnia silnikowi udawało się trochę rozpędzić i tak jakby zaczynał buczeń i przestawał skręcić i wyświetlało bodajże E 21 albo E 22. Dziś za to jest taki problem jak na filmiku. Na pewno trzeba wykluczyć tacho, bo jak byłoby winne, to nie czekałaby na moment w którym przestanie się kręcić silnik. Może to Triak silnika? W domu mam Amice PA i postanowiłem podmienić, jak widać objawy te same. I do tego silnik oryginalny, wywala korki, ale jak odłączę uziemienie to przestaje. Proszę o szybką odpowiedź, i z góry dziękuje za sugestie :D
    A oto linki https://www.youtube.com/watch?v=HMnpNallzqI&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=96otoif97B0&feature=youtu.be
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masz zwarty triak silnika na module.
  • Level 14  
    Czyli jego wymiana pomoże?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 14  
    Z tego względu, że nie mam induktora, ani autotransformatora, podłączyłem go do mojej domowej pralki Amicy PA, i ruszył, nie zrobił żadnego zwarcia, skończyło się wirowanie należycie i na pralce nie wywaliło żadnego błędu.
  • Level 14  
    Triak zmierzony, i tak jest zwarty, tylko teraz problem, jak wyjąć moduł z panela, odkręciłem chyba wszytskie śruby (4) trzymające moduł, ale nie chce wyjść, nie chce nic złamać co mam zrobić? Ile ma być tych śrub? Czy najpierw muszę zdemontować pokrętło?
  • Level 14  
    Udało się. Zauważyłem, że ten triak jest jakby zanitowany do pcb, czy jakoś tam się to nazywa. Jak mogę to zdemontować?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 14  
    Triak wymieniony i praleczka działa dziękuje wszystkim za pomoc :D
  • Helpful post
    Level 1