Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa starego komputera

09 Wrz 2014 21:27 852 6
  • Poziom 7  
    Witam. Parę lat temu kupiłem sobie komputer, teraz korzystają z niego najmłodsi ale szkoda mi kupować nowy bo ten nadal działa beż jakichkolwiek problemów chciałbym go tylko rozbudować , dokupić jakieś części na których dzieciaki mogli by troszke pograć w te nowsze gierki.

Oto jaki jest sprzęt w tym komputerze.

Płyta głowna: Gigabyte GA-M61PME-S2
    Pamięc RAM: 3GB
    Procesor: AMD ATHLON™ 64 X2 DUAL CORE PROCESSOR 5000+ 2,60GHz
    Karta Graficzna: Ati Radeon HD 4350 (jaka była by lepsza karta graficzna)

no jeżeli chodzi o zasilacz to mam 350W (informatyk powiedział że jest to "zasilaczopodobny" zasilacz. I na pewno przyda się nowy. Więc jaki zasilacz polecacie??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Zasilacz jak chcesz tanio i używany to Fortron 400W/Enlight 200W/Modecom MC 400W/Modecom Volcano.
  • Poziom 43  
    Jakim budżetem dysponujesz? Do wymiany jest tu zasilacz na 1 miejscu, następnie grafika i procesor.
    Co można kupić? To zależy ile możesz zapłacić.
  • Poziom 34  
    No i o jakie "nowsze gierki" chodzi?
  • Poziom 7  
    do 1500zł może więcej, od razu wszystkich części nie kupie oczywiście napiszczie po prostu co by było dobre:)
  • Poziom 43  
    Za 1500zł to zmienisz cały komputer na nowy. Ile możesz wydać jednorazowo? Na początek proponuję:

Intel Core i3 4160 - 430zł
    MSI H97M E35 - 270zł
    Goodram/Crucial 4GB 1333MHz CL9 - 140zł
    Gigabyte Radeon R7 260X - 410zł lub drożej Zotac GF GTX750Ti - 505zł
    XFX Core 450W - 170zł

dyski, napędy, obudowę zapewne posiadasz? Podaj ich modele.
  • Poziom 7  
    dysk jednak też nowy kupię ponieważ to jest aby 200gb ;/ co do napedu od paru lat dziala fenomenalnie, obudowa to na 100% ATX jeżeli chodzi o to.