Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibm t60 - Jak oczyścić radiator i nałożyć pastę termoprzewodzącą ?

mar173 10 Wrz 2014 08:25 2193 6
  • #1 10 Wrz 2014 08:25
    mar173
    Poziom 14  

ibm t60 - Jak oczyścić radiator i nałożyć pastę termoprzewodzącą ?

Czy ta szara masa to taśma termoprzewodząca ? Jest ona trochę gruba. Czy ściągnąć to i nałożyć na to pastę ? Mam 3g AG Extreme i izopropanol. Czy można izopropanolem wyczyścić pozostałości pasty z płyty głównej - są tam lutowania i nie wiem czy alkohol tego nie uszkodzi ?

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2014 08:35
    goldi74
    Poziom 43  

Pasta była tylko z lewej strony na procesorze. Z prawej strony są termopady silikonowe. Ich grubość jest odpowiednio dobrana i albo zostaw te które są albo wymień na nowe takiej samej grubości.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Wrz 2014 08:52
    otapi
    Poziom 25  

Wymień termopady na nowe, są one "jednorazowe", pastę nałóż tylko na procesor, możesz śmiało czyścić izopropanolem, dodatkowo zdejmij pokrywkę wentylatora (ta aluminiowa) odginając 3 zaczepy, wyjmij wentylator i nasmaruj oś kroplą oleju... wcześniej czy później wentylator zacznie "harhotać" smarowanie temu zapobiegnie.

0
  • #4 10 Wrz 2014 09:07
    mar173
    Poziom 14  

goldi74 napisał:
    Pasta była tylko z lewej strony na procesorze. Z prawej strony są termopady silikonowe. Ich grubość jest odpowiednio dobrana i albo zostaw te które są albo wymień na nowe takiej samej grubości.

Jeden termopad się trochę uszkodził w miejscu styku z gpu. Czy można w to miejsce dać trochę pasty termoprzewodzącej ? Można w ogóle mieszać pastę termoprzewodzącą z termopadem ? Kupiłem ten laptop na allegro i właśnie na tym termopadzie była pasta po środku zmieszana z tym termopadek - zrobiona taka papka.

Dodano po 14 [minuty]:

otapi napisał:
    Wymień termopady na nowe, są one "jednorazowe", pastę nałóż tylko na procesor, możesz śmiało czyścić izopropanolem, dodatkowo zdejmij pokrywkę wentylatora (ta aluminiowa) odginając 3 zaczepy, wyjmij wentylator i nasmaruj oś kroplą oleju... wcześniej czy później wentylator zacznie "harhotać" smarowanie temu zapobiegnie.

Jak to jednorazowe ? Przecież muszę czyścić od czasu do czasu chłodzenie: wiatrak. Te termopady są drogie chyba nie będę wymieniał ich nonstop ? Co masz na myśli mówiąc "jednorazowe"?

0
  • #5 10 Wrz 2014 09:17
    otapi
    Poziom 25  

To że często po odklejeniu radiatora uszkadzają się jak zresztą sam zauważyłeś do tego te laptopy maja tendencję do przegrzewania się i jakieś marne termopady po prostu się rozpływają

0
  • #6 10 Wrz 2014 12:00
    mar173
    Poziom 14  

otapi napisał:
    To że często po odklejeniu radiatora uszkadzają się jak zresztą sam zauważyłeś do tego te laptopy maja tendencję do przegrzewania się i jakieś marne termopady po prostu się rozpływają

Przyszła kurierem pasta(AG Extreme) z izopropanolem, wyczyściłem nałożyłem na procesor, i na gpu i to drugie złożyłem i temperatura w teście occt zmalała o 20stopni. Przed nałożeniem pasty test sam się przerwał przy 1 minucie 30sekundach osiągając 87 stopni. Teraz test może chodzić i chodzić a temperatura stoi na 67 stopniach.

0
  • #7 13 Cze 2015 03:50
    krzych8989
    Poziom 7  

Jakie są dokładne wymiary tych thermopadów? Jakie mają grubości?

0