Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BERLINGO II MULTISPACE - Podłączenie głośników do wzmacniacza

10 Wrz 2014 11:32 1398 5
  • Poziom 19  
    Jako, że w temacie car audio mam mało doświadczenia, kieruję zapytanie do fachowców. Posiadam Citroena Berlingo Multispace 2.0 HDI i chciałbym poprawić w nim nagłośnienie. Auto kupiłem z kaseciakiem Blaupunkta, który według instrukcji posiadał całe 5W mocy RMS. Wymieniłem na JVC KD-SC900r (8 letnie ale z obsługą mp3, wyjściami RCA, wyjściem liniowym - używałem go kiedyś w innym aucie a kolejne były już z fabrycznym, więc to leżało nieużywane). Jest dużo lepiej, ale mimo wszystko słabo. Dobrałem się do głośników w drzwiach (to jedyne jakie są) i okazało się, że to dwudrożne JBL 60W RMS/180W PEAK. Podejrzewam, że samo radio nie jest w stanie ich dobrze wysterować bo pewnie nie ma w rzeczywistości więcej niż 20W na kanał. Postanowiłem kupić wzmacniacz i schować go pod siedzenie lub do bagażnika. Czy koniecznie prowadzić nowe kable do głośników, czy wyciągnąć te z kostki przy radiu i przylutować ? W tej sytuacji byłoby sporo niej pracy a fabryczny przekrój na te głośniki chyba wystarczy. Dodam jeszcze, że mogę zmienić radio na coś lepszego/bardziej funkcjonalne w okolicach 300 zł.
  • Poziom 34  
    Po chrześcijańsku byłoby gdybyś od wzmacniacza poprowadził nowe okablowanie w kierunku drzwi, zamiast korzystać z fabrycznych drucików.
    Niemniej powodem słabego grania nie jest bezpośrednio sam napęd a w głównej mierze fabryczny montaż głośników w drzwiach i brak wygłuszenia. Na tym skupił bym się w pierwszej kolejności zanim zamontujesz wzmacniacz.
  • Poziom 19  
    Drzwi są wygłuszone nie najgorzej przez poprzedniego właściciela.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Głośniki są tylko z tyłu?
  • Poziom 34  
    qstosz napisał:
    yyy, a gdzie to wyczytałeś?
    Jacek28, otwory pod tapicerką zamknięte? Głośniki w dystansach?
  • Poziom 19  
    qstosz napisał:

Tylko w przednich drzwiach.

slavwek.ie napisał:
    Jacek28, otwory pod tapicerką zamknięte? Głośniki w dystansach?

Całej tapicerki drzwi nie ściągałem, ale za głośnikiem i tam gdzie sięgnąłem ręką jest po oklejane, mam tylko watpliwość co do użytego materiału, jest co coś na wzór błyszczącej elastycznej taśmy samoprzylepnej.