Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus -nowe smartphone z 4,7 i 5,5" ekranami, NFC, LTE-A

pseven 10 Wrz 2014 12:04 2190 10
  • iPhone 6 i iPhone 6 Plus -nowe smartphone z 4,7 i 5,5" ekranami, NFC, LTE-AAmerykańska firma Apple zaprezentowała 6-tej generacji telefon iPhone. Aparat występować będzie w dwóch wariantach o różnej przekątnej ekranu o nazwach: iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

W konstrukcji iPhone 6 wykorzystano, posiadający pojemnościową nakładkę dotykową, ekran IPS o przekątnej 4,7 cala, rozdzielczości 1334 x 750 pikseli i typowym kontraście - 1400:1. W przypadku iPhone 6 Plus przekątna, rozdzielczość ekranu i kontrast wynoszą odpowiednio: 5,5 cala, 1920 x 1080 pikseli i 1300:1. W obu przypadkach jasność wynosi typowo 500cd/m2, a zakres odtwarzanych barw pokrywa w 100% przestrzeń sRGB

Sercem obu urządzeń jest układ A8 firmy Apple integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 1,4GHz, dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor główny typu ARM współdziałający z procesorem graficznym PowerVR GX6650 oraz dodatkowym kooprocesorem M8 odpowiedzialnym m.in. za przetwarzanie sygnału z czujników ruchu, aktywności fizycznej i biologicznej.

Telefony sprzedawane będą wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem iOS w wersji 8. Oba urządzenia posiadać ma 1GB pamięci RAM i 16, 32, 64 lub 128 GB pamięci Flash.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus wyposażone zostały m.in w: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, GPS, NFC, modem HSPA+/LTE-A, wyjście słuchawkowe, czytnik linii papilarnych zintegrowany w przycisku głównym, uniwersalny port Lightning (umożliwiający podłączenie adaptera microUSB/adaptera USB/czytnika kart SD/adaptera HDMI itp.), głośnik oraz dwie kamery (w tym tylną z matrycą 8Mpix o wielkości piksela 1,5µ, optyczną stabilizacją obrazu i, opartą o 2 diody LED, lampą błyskową TrueTone).

Wymiary i waga iPhone 6 wynoszą odpowiednio: 138,1 x 67 x 6,9 mm i 129 gramów. W przypadku iPhone 6 Plus wymiary i waga wynoszą odpowiednio: 158,1 x 77,8 x 7,1 mm i 172 gramy.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus do sprzedaży trafić mają 19 września 2014 roku w cenach rozpoczynających się na rynku amerykańskim odpowiednio od: 649 lub 749 dolarów (ok. 2100 i 2435 zł) w zestawie ze słuchawkami EarPods, kablem Lightning - USB.

Źródło:
    http://www.apple.com/live/2014-sept-event/
    http://www.apple.com/iphone-6/

• #3 11 Wrz 2014 19:42
    mrh
    Poziom 18  

Nie możliwe by w Polsce kosztował 2100 zł. Ja obstawiam, że wersja 16GB około 3000zł

• #4 12 Wrz 2014 20:07
    Brutus_gsm
    Poziom 25  

Nikt nie pisał, że w Polsce będzie kosztował 2100 zł, tylko że amerykańska cena 649$ to około 2100 zł.

• #5 30 Paź 2014 12:33
    EAE Elektronik
    Poziom 6  

Kto ma i używa? Ktoś mógłby się pochwalić w czym jest lepszy od iphone 4 i 5?

• #6 30 Paź 2014 12:54
    mrh
    Poziom 18  

Różnica jest strasznie mała między 5S a 6, 6+. Przede wszystkim większy lcd i troszkę jest szybszy, nie zauważyłem żeby było tam coś fascynującego. Jakość wykonania jest dobra, ale strasznie delikatny wg mnie. Ale parametry CPU , RAM jak na te czasy to strasznie marnie, chociaż nie którzy mówią że to wystarczy jak dla iOS.

• #7 30 Paź 2014 12:57
    EAE Elektronik
    Poziom 6  

Mogę wiedzieć gdzie kupiłeś(aś) iphone 6? Sklep/aukcja/oferta od operatora?
    Słyszałam, że dużą wadą jest aparat fotograficzny, gdyż wystaje z obudowy i łatwo go uszkodzić. I ma tylko 8 megapikseli, gdzie część smartów ma do 20.

• #8 30 Paź 2014 13:20
    mrh
    Poziom 18  

Miałem kupić, ale nie kupiłem. Dać ponad 3k za telefon z parametrami z przed 2 lat. Ale nie powiem działa szybko. Kolega kupił na allegro i jest niezadowolony. Ja mam teraz Galaxy S5 i Retina od Apple umywa się do mojego Super AMOLED. Nieszczęsny wystający aparat wygląda okropnie, jak telefon leży na stole i np. piszesz SMS lub grzebiesz w necie to tak fajnie (hehe) stuka. Jak szkło się porysuje to zdjęcia będą wychodziły niezadowalająca. Masz rację większość "smartfonów" ma dużo ponad 10M.

• #9 30 Paź 2014 13:22
    EAE Elektronik
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź. Ja również nie zdecydowałam się ze względu na cenę.

• #11 31 Paź 2014 12:27
    mrh
    Poziom 18  

Też miałem okazję mieć w ręce Note 4, bardzo dobrze wykonany i ta ramka "ameliniowa" wygląda super, tu Samsung się postarał. System działa bardzo szybko i płynnie, mimo że Android nie należy do najszybszych. To pióra czy tam rysik jest dobrze przemyślane, mi się bardzo podoba. Jak dla mnie to on jest trochę za duży, ciężko jest go jedna ręką obsłużyć, teraz przy Galaxy S5 mam czasem problem co ma troszkę mniejszy ekran.
    Jeśli miał bym wybierać między 6+ a Note 4, wybrałbym ten drugi, ale to jest tylko moje zdanie, wiec proszę się nim nie sugerować.
    pseven, najlepiej żebyś sam wypróbował oba modele i sam stwierdził który bardziej Ci leży.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo