Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android Java - Test wyboru A B C - Android

marcin0218 10 Wrz 2014 12:16 1542 2
  • #1 10 Wrz 2014 12:16
    marcin0218
    Poziom 16  

Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym napisać prosta aplikacje na telefon z Androidem. Ta aplikacja to byłby test w którym jest pytanie i np 3 odpowiedzi. Po odpowiedzeniu na wszystkie było by podsumowanie ile dobrych lub złych odpowiedzi. Program z elementami grafiki np jakieś tło.

Jako, że nigdy nie tworzyłem aplikacji na Adnroida, a z tego co czytałem potrzebne jest przynajmniej podstawowa znajomość JAVY. A programowałem trochę w Visual Basic'u. Chciałbym się dowiedzieć czy w Javie a dokładnie na Androida ciężko będzie coś takiego stworzyć dla osoby która zabiera się za podstawy? Czy ktoś może mnie nakierować jak to zrobić tak ogólnie lub polecić jakiś darmowy dobry kurs? BO widzę że w internecie jest tego od cholery, ale który jest najbardziej przejrzysty? Będę wdzięczny za odp Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2014 21:14
    DSB
    Poziom 15  

Istnieje alternatywa stworzona przez MIT: http://appinventor.mit.edu/explore/ - za pomocą tego narzędzia można aplikację "wyklikać".

Jeśli chcesz nauczyć się pisać aplikacje na Androida, musisz włożyć w to odrobinę pracy - możesz zacząć od dowolnej, w miarę nowej książki o programowaniu na Androida - złapiesz podstawowe koncepcje i będziesz w stanie zadawać konkretne pytania.

0