Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L300 - Reinstalacja Visty mając tylko serial.

10 Wrz 2014 13:29 2124 9
  • Poziom 6  
    Witam.

Chciałbym zrobić formata i zainstalować ponownie system Windows Vista, ale nie posiadam płyty instalacyjnej, jedynie oryginalny klucz na nalepce pod laptopem. Laptop nie chce się włączyć, jedynie program do naprawiania błędów, który może działać kilka godzin a i tak nic się nie dzieje. Próbowałem przywracać system, ale to nic nie daje, cały czas ten sam zawias. Stad moje pytanie - jak mogę zrobić formata dysku i zainstalować system na nowo bez płyty instalacyjnej? Szukałem na różnych forach i znajdowałem pirackie wersje co mija się z celem ponieważ posiadam oryginalny klucz. Próbowałem także zainstalować Windowsa XP (również oryginalny), ale laptop nie widzi płyty. Ustawiałem oczywiście w biosie pierwszego boota na CD/DVD. Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Posiada kolega partycję recovery?
  • Poziom 6  
    Tego nie wiem, laptop nie jest mój, zostałem poproszony jedynie o jego "naprawienie". Czytałem o tym, próbowałem z nią coś działać przy starcie systemu (różne F-y na klawiaturze, lub przyciskanie "0"), ale jedyne co się włączało to naprawianie błędu, który nic nie wnosi i się zacina. Jeżeli nie było tej partycji od początku to jestem pewien że jej poprzedni użytkownicy jej nie stworzyli.
  • Poziom 38  
    Jeśli do nowego lapka nie było płyt to powinna być partycja recovery spróbuje kolega trzymać F12 po naciśnięciu włącznika.
  • Poziom 6  
    Na F12 jest boot menu. Tam gdzie powinna być partycja recovery (czyli trzymanie "0") można włączyć narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. Niestety, tak jak już pisałem, to nic nie daje, znajduje jakiś problem i niby go rozwiązuje, trwa to kilka godzin i nic. Zawias.

Ściągnięcie pirackiej wersji Visty, nagranie jej na bootowalne DVD i zainstalowanie z użyciem oryginalnego seriala jest jakąś opcją?
  • Poziom 38  
    Najlepiej pobrać czysty obraz (wersja z naklejki z kluczem musi się zgadzać) zainstalować i wpisać własny klucz.
  • Poziom 6  
    Jest możliwość pobrania Visty z oficjalnej strony? Mam też oryginalną płytę Windowsa XP, jest szansa żeby laptop ją zobaczył?
  • Poziom 38  
    Nie wiem czy Vista jest dostępna z oficjalnej strony. Po F12 i wyborze CD/DVD powinna rozpocząć się instalacja (jeśli płyta i napęd ok).
  • Poziom 6  
    Po wsadzeniu płyty, naciśnięciu F12 pojawia się czarny ekran z migającym myślnikiem i nic się nie dzieje, a po jakimś czasie pojawia się narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. Spróbuję pobrać Vistę, wsadzić ją na bootowalny DVD i zainstalować z oryginalnym kluczem.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sprawdź też czy dysk ok jeśli w którymś momencie podczas naprawy dostaje zawieszenia.