Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 4516/P - Dziwny kod błędu (płukanie, wirowanie)

seba_ka 10 Wrz 2014 16:12 4569 5
  • #1 10 Wrz 2014 16:12
    seba_ka
    Poziom 9  

Witam.
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu z pralką AWE 4516/P.
    Wyświetla mi się dość dziwny komunikat i nigdzie nie mogę poszukać informacji na jego temat. Dodam, że obstawiałem grzałkę ale okazało się, że ona jest OK.
    Z góry dziękuję za pomoc bo moi lokalni fachowcy rozkładają ręce ;)

Whirlpool AWE 4516/P - Dziwny kod błędu (płukanie, wirowanie)

2 5
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2014 17:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Błąd dotyczy czujnika NTC.

2
  • #3 10 Wrz 2014 18:15
    seba_ka
    Poziom 9  

W sumie to o tym również pomyślałem jak natknąłem się w sieci na kody od Polara.
    Udało mi się nawet załatwić taki sam czujnik teoretycznie z innej pralki ale cały czas jest ten sam błąd. Czujnik który wymieniałem miał takie same oznaczenia.
    Czy w takim razie jest jakiś sposób aby sprawdzić czy jest on dobry, bo teoretycznie pokazuje mi opór w okolicach 12 kOhm.

0
  • #4 10 Wrz 2014 19:30
    skryn
    Admin grupy AGD

seba_ka napisał:
    pokazuje mi opór w okolicach 12 kOhm.

Czyli idealnie w temperaturze pokojowej.
    Coś masz pewnie z wiązką. Sprawdź ją od samego modułu, do czujki NTC (ciągłość obwodu). Lub pomierz napięcie na wtyku NTC (po wypięciu z czujki). Powinno być 5V.

0
  • #5 10 Wrz 2014 20:12
    seba_ka
    Poziom 9  

No to chyba coś mi się wydaje, że padł programator, ponieważ nawet na płytce nie ma napięcia. Jutro jeszcze sprawdzę na lepszym mierniku, bo swojemu nie ufam, choć po sprawdzeniu zwykłej baterii AA pokazuje 1,3 więc zakładam że coś tam mierzy.
    Jeśli natomiast okaże się, że napięcia brak, to rozumiem, że programator do wymiany, czy ewentualnie jeszcze gdzieś czegoś szukać ?

0
  • #6 11 Wrz 2014 14:00
    seba_ka
    Poziom 9  

Witam.
    Kolejny dzień zmagań z pralką jest taki, że nawet po wymontowaniu całego programatora i podaniu my tylko zasilania mam ten sam kod błędu, oczywiście jest on na wszystkich programach. Czy macie jakieś pomysły co dalej mam z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

1