Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vekta TK6 drzwi się otwierają od razu po podniesieniu słuchawki.

Donkokosso 10 Wrz 2014 19:23 996 2
  • #1 10 Wrz 2014 19:23
    Donkokosso
    Poziom 1  

Witam.
    Kupiłem domofon TK6.
    Mam 4 żyły wychodzące ze ściany.
    Stary domofon to Urmet 1131.

Po spędzeniu kilku godzin poddałem się.

Przewody mają kolory: zielony, niebieski, biały i czerwony.
    Po zetknięciu ze sobą czerwonego i białego otwierają się drzwi, ale niestety drzwi się otwierają od razu po podniesieniu słuchawki.
    Bardzo proszę o poradę.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #3 11 Wrz 2014 22:28
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Twój stary unifon to Urmet 1131. Czy zapisałeś sobie jakie kolory do czego były przyłączone? Mogłeś też zrobić zdjęcie podłączenia, tak na wszelki wypadek. Teraz by się przydało.
    Piszesz, że zwierając dwa kabelki ze sobą (czerwony i biały) otwiera się zamek.
    W instalacji 4 żyłowej nie ma specjalnych dwóch kabelków do otwierania zamka, tak jak ma to miejsce w instalacjach 6 żyłowych.
    Istniejące 4 żyły mają swoje ścisłe przeznaczenie, a mianowicie:
    Żyła słuchawkowa.
    Żyła mikrofonowa.
    Żyła wywołania.
    Żyła masy.
    Otwieranie zamka zrealizowanie jest najczęściej przez zwarcie żyły mikrofonowej do masy. Tak właśnie jest przystosowany unifon Wekta TK-6. Zworki muszą pozostać założone i wtedy wszystko powinno zagrać.
    Gdyby w starym unifonie był dołożony kondensator elektrolityczny, to otwieranie byłoby zrealizowane z wykorzystaniem żyły słuchawkowej. Należałoby wstawić go tak jak w starym.

Gdyby jednak w starym nie było dodatkowego kondensatora a w nowym po podniesieniu słuchawki słychać sprzężenie, to wystarczy zmniejszyć wzmocnienie mikrofonu.

0