Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wygłuszanie drzwi samochodu polo 9n

10 Wrz 2014 22:08 1653 6
  • Poziom 6  
    Witam. Chciałbym wytłumić drzwi w moim samochodzie Volkswagen Polo IV 9n. Problem polega na tym że kompletnie zgłupiałem co wybrać. Drzwi przednie mają wymiary mniej więcej 100x50. Czy do wytłumienia drzwi nadają się Maty bitumiczne firmy Boll? a może firmy ATM? czy może coś droższego Pianka wygłuszająca firmy GMS. Tak dużo tego na allegro że trudno sie połapać choć dużo czasu spędziłem na forum. Poradźcie jak to ma wyglądać. Z góry dziękuje
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tobie chyba chodzi o wytłumianie drzwi (żeby nie było drgań i rezonansu), wygłuszanie to już jest ew. drugi etap. Pianka nie nadaje się do wytłumiania.
    Maty bitumiczne - są ciężkie i mało wydajne. Rozglądaj się za gumą butylową - nie drogie i całkiem fajne są GMS-04, tylko trzeba je dłużej podgrzewać, żeby lepiej się kleiły. Najlepsze to są Dynamat Xtreme i STP Gold lub Silver. Na porządne wytłumienie obu drzwi - będziesz potrzebować ok. 2m2.
    Jeśli chodzi o drzwi - to, ja u siebie do środka drzwi dałem Dynamat Xtreme, bezpośrednio za głośnikiem Dynaxorb, na Dynamat poza najbliższym promieniowaniem fal głośnika dałem STP Splen 8mm, na środkową blachę dałem Dynamat i z góry Splen 4mm - efekt super, wszystko bdb się trzyma na swoim miejscu już od 5 lat, a drzwi mają za sobą 3x pary 165 o mocy od 100 do 125w rms, które napędzały wzmacniacze od 70 do 110w rms, więc nie było zlituj się jeśli chodzi o wibracje itp.
    W tylnych drzwiach gdzie dałem maty bitumiczne, po pierwszym sezonie letnim przemieściły się o kilka cm, część wywaliłem, dodam, że na tylne drzwi nie dawałem mat na blachę zewnętrzną, czyli tą najbardziej podatną na warunki atmosferyczne, tylko na wewnętrzną, bo i tak w tylne drzwi nie montowałem głośników.
    Wszystko wcześniej mega porządnie odtłuszczone, w sumie parę dni ciężkiej pracy.
  • Computer Controls
  • Poziom 6  
    Hmm, Dynamat wydaje mi się na drogie lecz bardzo ciekawą opcją jest GMS oraz Stp. Znalazłem na Allegro maty butylowe firmy Stp za 9.50 o wymiarach 25x50 wyliczyłem że 15 takich mat wystarczyło by na całe drzwi. Czy to dobry wybór?
  • Poziom 21  
    STP czy to Silver, czy Gold - to bardzo dobry wybór - do tych twoich wyliczeń musisz założyć 10-15% zapasu, bo w drzwiach przecież idzie też belka wzmacniająca, którą też musisz porządnie wytłumić, a ona zabiera dodatkowe cm2 maty.
    Z tego co liczyłem - na wytłumienie i wygłuszenie samych przednich drzwi wydałem w swoim czasie ok. 600 PLN, i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.
  • Poziom 6  
    cóż kupię te 15 i zobaczymy na ile to starczy najwyżej dokupie. Aaa na plastik który jest zdejmowany z drzwi kupić właśnie tą piankę z gmsa tak?
  • Poziom 21  
    Optymalny efekt daje zastosowanie gumy butylowej również na plastiku tapicerki, ale od biedy możesz dać samą piankę o której piszesz i tak będzie lepiej niż bez.
  • Poziom 6  
    ok dziękuje za odpowiedź bardzo mi pomógleś :-) Temat do zamknięcia

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.