Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekaźnik kotła DANFOSS Link BR

beboszkierembesz 10 Sep 2014 22:54 4869 8
    beboszkierembesz
    Level 7  
    Witam,
    zainstalowałem w domu na grzejnikach głowicę Danfoss link oraz panel centralny Danfoss link cc, do tego mam Przekaźnik kotła DANFOSS Link? BR. Niestety potrzebuję przekaźnik kotła, czy raczej włącznik pieca na 230V, a ten co mam myślę, że daje tylko impuls do nowszych kotłów i teraz mam dylemat bo się nie znam.
    Czy mogę coś podłączyć do już zakupionego przekaźnika kotła DANFOSS Link? BR żeby to przekazywało napięcie włącz/wyłącz 230V, czy muszę zakupić Danfoss link hr, nawet nie wiem czy ten włącznik hr choć jest na 230V i będzie rozpoznawalny w centrali cc jako przekaźnik kotła żeby uruchamiać piec gdy centrala cc takie zadanie wyśle.
    Proszę o poradę.
    Dziękuje.
    beboszkierembesz
    Level 7  
    tak czytalem instrukcje jednak nie dokonca rozumiem schemat
    podlaczylem N oraz L no i zostal mi jeden pusty przewod L do ktorego przekaznik powinien wyslac napiecie 230v a nie wysyla
    sprawdzilem kazde wyjscie i tam nie ma napiecia gdy przekaznik kotla jest w trybie zalaczenia pieca

Dodano po 2 [minuty]:

prosze mnie nie zrozumiec zle poprostu jestem laikiel ale kabelki to umiem sam przykrecic tylko nie wiem gdzie schemat jest dla mnie za madry he he
    moze tam gdzie jest napisane usunac zworke to ja zostawic a wlasciwie wpiac bo aktualnie nie ma i nie bylo i wowczas podlaczyc pod ostatnie wyjscie ?
  • Helpful post
    pawel-jwe
    Level 30  
    Chyba kolega nie zabardzo rozumie zasadę działania przekaźnika...
    Tam gdzie kolega podłączył N i L to tylko zasilanie samego urządzenia (przekaźnika) natomiast sam przekaźnik działa w taki sposób, że zwiera/rozwiera dany obwód, czyli np. przewód N do pieca na stałe jest podłączony, a przewód L idzie przez przekaźnik - podłączasz do styku nr2 i od styku nr3 prowadzisz przewód do pieca.
    Załączenie przekaźnika powoduje zwarcie styków nr2 i nr3.
    beboszkierembesz
    Level 7  
    Dziekuje wszystko dziala ten przekaznik kotla danfoss link BR jest przekaznikiem bezpotencjalowym i ta konfiguracja ktora podalas dziala u mnie i dziekuje serdecznie za pomoc laikowi bez szyderstwa
    pozdro pawel-jwe

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

dodam tylko ze zasilanie przekaznika pociagnolem osobno z gniazdka natomiast trzy z tych przewodow ktore mialem to:
    N wypieprzylem
    a dwa przewody L ktore byly od pieca to wlasnie podlaczylem wmiejsce 2 i 3
    z tym ze zaczelo dzialac dopiero gdy ten L ktory ma napiecie podlaczylem pod wejscie 3 bo jsak bylo w odwrotnej konfiguracji czyli L z napieciem do pieca pod 2 a L bez napiecia do pieca pod 3 to nie dzialalo
    alfa.asgaard
    Level 2  
    witam na forum!
    beboszkierembesz, rozumiem, że u ciebie taki przekaźnik działa. A możesz powiedzieć, jakie masz ogrzewanie - w sensie podłogowe czy klasyczne grzejniki i te radiowe termostaty? Przymierzam się do kupna link'a, ale chciałbym, żeby przy korzystaniu wyłącznie z klasycznych grzejników ściennych plus "radiowe" termostaty system działał w ten sposób, że spadek temperatury w jednym z pomieszczeń załączył kocioł. Pytam, bo rozmawiałem z jednym z dystrybutorów, który mi powiedział, że przekaźnik kotła działa prawidłowo TYLKO I WYŁĄCZNIE Z z ogrzewaniem podłogowym.
    beboszkierembesz
    Level 7  
    Witaj
    Wiec mam dokladnie to co ty chcesz miec czyli:
    centrala danfos link cc oraz do tego bezprzewodowe glowice termostatyczne dla systemu danfoss link plus przekaznik kotla ( u mnie to zwykly olejowy piec )
    debile co twierdza ze to musi byc podlogowka to oczywiscie debile.

jak juz wiesz u mnie to dziala od kilu miesiecy na kaloryferach i podsumowanie wyglada nastepujaca.

1. spalilem o 1/3 kerosyny mniej przez ten okres w stosunku do poprzednich lat.
    2. w nocy grzeje tylko sypialnie na 18stopni pozostale pomieszczenia ustawione sa na 12 stopni.
    jak wstaje to wszystkie pomieszczenia juz sa nagrzane do 19 stopni gdy wychodze wlaczam tryb antyzamarzaniowy
    3.mozliwosci ustawien jest ogrom wygoda nie do opisania.

podpowiem ze do instalacji oraz programowania glowic z centrala uzylem wylacznie przedluzacza wpietego bezposrednio do centrali. (oszczednosc odpada zakup zasilacza)

system zalacza kociol gdy temperatora w pomieszczeniu choc jednym spadnie ponizej zaplanowanej u mnie kociol praktycznie pracuje caly czas ale to nie tak dokonca jest tak ze pracuje tzn. poprostu dla tego ze zapotrzebowanie jest zazwyczaj na jeden jub 3 kaloryfery to piec nie pali oleju tylko pompa puszcza wode w obieg do tych kaloryferow ktorych glowice zdecyduja sie otworzyc zeby dogrzac stopien czy 2.
    w zwiazku tez z tym ze nigdy juz niw wlaczaja sie kaloryfery wszystkie na raz to zmiejszylem przelacznikiem na pompie moc pompy zeby nie bylo az tak duze cisnienie (jest to nie potrzebne a jesli tego nie zrobisz moze byc slychac szybko plynaca wode ) poza tym pompa mniej zuzywa pradu

mam nadzieje ze pomoglem
    pozdrawiam
    alfa.asgaard
    Level 2  
    Dzięki serdeczne za info: pomogłeś ogromnie :)