Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki monitor do gier z matrycą IPS do 550zł?

Jusufaki 10 Wrz 2014 23:07 3015 23
  • #1 10 Wrz 2014 23:07
    Jusufaki
    Poziom 13  

Witam.
    Planuję kupić monitor LCD z matrycą IPS 23' do 550zł. Monitor tylko do gier.
    W związku z tym mam pytanie do bardziej zorientowanych forumowiczów który z poniższych modeli by polecili?

AOC
    Link

LG
    Link

Ewentualnie proszę o jakieś inne propozycje.
    Z góry dziękuję za każdą ewentualną odpowiedź.

0 23
  • #2 10 Wrz 2014 23:27
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Jaka ma być ta przekątna 23" czy 21.55" (tak jak w linku)?

0
  • #3 10 Wrz 2014 23:39
    Jusufaki
    Poziom 13  

Wolałbym 23' ale jak będzie lepszy jakiś 21', to też nie pogardzę.

0
  • #5 11 Wrz 2014 15:17
    patrykpeczek1
    Poziom 24  

Ostatnio nabyłem LG 23MP65 za 548 zł na agito.pl
    Jest na matrycy IPS, FullHD, Dotykowe przyciski, HDMI.
    Kolorki bardzo ładne.

0
  • #6 11 Wrz 2014 15:19
    Ationx
    Poziom 35  

Dotykowe przyciski? To ja bym ten monitor skreślił na starcie. Jakoś nie mam zaufania do dotykowych guzików, przynajmniej tych od włączania ;)

0
  • #7 11 Wrz 2014 16:13
    patrykpeczek1
    Poziom 24  

Można je normalnie wyczuć palcami, bo wystają na kilka mm.
    Ale nie wciska się ich, a tylko dotyka.
    Jak dla mnie rozwiązanie ok, ale gdyby były z boku monitora.
    Obecna ich pozycja jest trudna do wyczucia, bynajmniej jak dla mnie.

0
  • #8 11 Wrz 2014 17:50
    Jusufaki
    Poziom 13  

Ogólnie to nie mam jakiegoś specjalnego parcia na żaden z owych monitorów. Chciałem tylko poznać opinię bardziej doświadczonych użytkowników forum. Firma dla mnie nie gra roli, liczy się dla mnie stosunek ceny do jakości.
    Szkoda tylko że ten AOC nie jest czarny.Pasowałby mi kolorystycznie do systemu kd, ale to już szczegół.
    Póki co nie wiem który wybiorę a muszę się dzisiaj zdecydować.
    Jeżeli istnieje coś o wiele lepszego do 600zł to proszę wrzucać propozycje.
    Dzięki za doradztwo.

0
  • #9 12 Wrz 2014 11:58
    Ationx
    Poziom 35  

@patrykpeczek1
    Tu nie chodzi o to czy się to da wyczuć itp. Chodzi o to, że jak się taki przycisk dotykowy uszkodzi to kaplica, monitora nie włączysz choć cała reszta może być sprawna. W normalnym padnie Ci przycisk to zawsze możesz coś tam rozebrać i monitor da się włączyć jakoś ;)

@up
    Do 600 złotych nie znajdziesz nic znacznie lepszego. Ot podobne propozycję z innym znaczkiem firmowym lub czymś tam innym.

0
  • #10 12 Wrz 2014 14:53
    patrykpeczek1
    Poziom 24  

@Ationx - a od czego masz gwarancję ? :)
    Dodatkowo za śmieszne pieniądze można wykupić door to door, poza tym jak nigdy monitora przyciskiem nie wyłączam. Nie mam po prostu takiej potrzeby.
    Co do kwoty 600zł - wiele nie zmienia. Wszystkie monitory w tej cenie z IPS będą bardzo podobne. Jeżeli nie LG to AOC, Benq. Aby miał jak najmniejszy czas opóźnienia + FHD i co tam potrzebujesz.

0
  • #11 12 Wrz 2014 15:00
    Ationx
    Poziom 35  

Gwarancja to 2-3 lata, a potem? ;)

0
  • #12 12 Wrz 2014 18:21
    Jusufaki
    Poziom 13  

Ostatecznie zdecydowałem się na poniższy model:

Link

Pogrzebałem trochę w necie i w przeróżnych zestawieniach w kraju i zagranicą wypadał w testach i recenzjach lepiej niż np. AOC,BenQ czy inne modele LG.
    Wyczytałem w testach - co zdziwiło mnie - że ten powyższy LG wypada lepiej z wyświetlaniem grafiki na kablu DVI-D niż HDMI . 8-O

0
  • #13 15 Wrz 2014 10:58
    Ationx
    Poziom 35  

Tylko czemu 21.5" skoro za ledwo co więcej masz 23"? Bez sensu.

Co do kwestii DVI-HDMI. Zazwyczaj nie ma różnicy pomiędzy tymi złączami, jednak w przypadku podłączania do kart Nvidii monitorów poprzez HDMI może to być widoczne. Dlaczego? Otóż Nvidia w swoich sterownikach ma jakieś badziewie, które w przypadku podłączenia komputera poprzez HDMI obcina paletę kolorów do wyświetlenia dostosowując ją pod możliwości telewizorów (bo do tego głównie był zakładany standard HDMI) i dlatego wyglądają one gorzej niż na DVI i to nie tylko na tym, bo praktycznie na każdym monitorze, który ma HDMI tak się dzieje. No chyba, że ten LG ma jeszcze jakiś dodatkowy feler o którym nie wiem. Na tą przypadłość Nvidii wystarczy pogrzebać w rejestrze i już jest wszystko ok.

0
  • #15 15 Wrz 2014 22:08
    Jusufaki
    Poziom 13  

Ationx napisał:
    Tylko czemu 21.5" skoro za ledwo co więcej masz 23"? Bez sensu.

Miałem już zapłacone za monitor i trochę "gratów" w sklepie ale po przemyśleniu i telefonie z zamówienia "wypadła" 1 gra przez co zamieniłem monitor na:
    http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp75-2...dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639974/

Ationx napisał:
    Co do kwestii DVI-HDMI. Zazwyczaj nie ma różnicy pomiędzy tymi złączami, jednak w przypadku podłączania do kart Nvidii monitorów poprzez HDMI może to być widoczne. Dlaczego? Otóż Nvidia w swoich sterownikach ma jakieś badziewie, które w przypadku podłączenia komputera poprzez HDMI obcina paletę kolorów do wyświetlenia dostosowując ją pod możliwości telewizorów (bo do tego głównie był zakładany standard HDMI) i dlatego wyglądają one gorzej niż na DVI i to nie tylko na tym, bo praktycznie na każdym monitorze, który ma HDMI tak się dzieje. No chyba, że ten LG ma jeszcze jakiś dodatkowy feler o którym nie wiem. Na tą przypadłość Nvidii wystarczy pogrzebać w rejestrze i już jest wszystko ok.

Czy ten sam problem może być z poniższą kartą (też już zamówioną i zapłaconą)?
    http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphir...t-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

pawszyti napisał:
    A może dołożyć 100 zł i kupić super monitor na dłużej.

Polecam tego samsunga
    http://allegro.pl/monitor-samsung-24-pls-s24d390hl-fullhd-hdmi-5ms-i4579195291.html

Matryca PLS

Teraz to mi ćwieka nabiłeś:) Zgłupiałem:)

0
  • #16 16 Wrz 2014 08:43
    pawszyti
    Poziom 9  

Ja kupowałem ten Monitor dla wielu osób i jakość obrazu jest powalająca ;) warto w niego zainwestować ;)

0
  • #17 16 Wrz 2014 09:01
    Ationx
    Poziom 35  

Z Radeonami zazwyczaj nie ma tego problemu. Chyba, że kabel jest złej jakości. :P

0
  • #18 16 Wrz 2014 11:20
    Jusufaki
    Poziom 13  

Kabel będzie HDMI 1.4a High Speed Ethernet Sony.
    Czy taki jest ciulowaty?

1
  • #20 16 Wrz 2014 13:38
    Jusufaki
    Poziom 13  

A tak a propo?.....jakie kable hdmi są dobre do podłączenia karty graficznej z monitorem?
    Jakieś konkretne firmy itp? Pytam bo mnie to zaciekawiło.

0
  • #21 16 Wrz 2014 13:54
    Ationx
    Poziom 35  

Nie, nie ma jakichś konkretnych firm. Zwyczajnie zdarza się, że te najtańsze nołnejmy czasem sprawiają problemy, choć i na to nie ma reguły.

0
  • #22 16 Wrz 2014 14:46
    Jusufaki
    Poziom 13  

Spoko . Dzięki za info. Przetestuje tego Sony i dla porównania inne leżące w pudełku kable nołnejm plus 3 podobno konkretne kable hdmi Lindy z zestawu kd :D
    Dziękuję Za info.

0
  • #23 09 Sty 2015 13:45
    Filantrop1
    Poziom 11  

Ja bym się na Twoim miejscu jeszcze zastanowił nad tym modelem
    iiyama Prolite XB2380HS-B1 stąd iiyama-sklep.pl
    Do gier idealny, jest matryca IPS, czas reakcji 5 ms, wysoka jakość obrazu i dobre kolory.

1
  • #24 09 Sty 2015 21:12
    Jusufaki
    Poziom 13  

Jusufaki napisał:
    Ostatecznie zdecydowałem się na poniższy model:

Link

Jak dla mnie to ten temat jest do zamknięcia.

0