Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowa myszka HP - Nie działa, nie świeci laser, nowa.

11 Wrz 2014 10:04 2664 14
  • Poziom 7  
    Witam

dostałem nową myszkę bezprzewodową HP Touch To Pair, nie mam możliwości oddać ją na gwarancję, a niestety nie działa, tak jak pisałem jest nowa i nie reaguje gdy włączam ją, ani nie wykrywa jej laptop gdy włączam przycisk connect na niej.

W środku coś latało, więc ją rozkręciłem i zrobiłem zdjęcia, na pierwszym zdjęciu jest ten latający element.

Jakby co to sprawdzałem kilka baterii i efekt taki sam, czyli brak reakcji, nie znam się na elektronice, ale mój ojciec jakby co lutownicą potrafi działać, toteż liczę tutaj na jakąkolwiek pomoc, bo może coś się oderwało, ale tak jak mówię, nie znam się na tym i nie wiem nawet co sprawdzić, z góry dzięki za ewentualna pomoc.
  • Poziom 43  
    To wygląda na fragment z tego przełącznika SW1 ale w nim jeszcze czegoś brakuje.
  • Poziom 7  
    No jak rozkręcałem, to tylko to wypadło z myszki, nic więcej.
  • Poziom 7  
    Jeśli jest to coś z przełącznikiem, to byłbym w stanie to naprawić? bo to w zasadzie ma sens iż nie mogę jej włączyć i tylko w tym tkwi szkopuł, tylko jak to naprawić...
  • Poziom 43  
    Nie możesz jej włączyć bo mysz ma uszkodzony włącznik. Według drugiego zdjęcia zewrzyj środkowe wyprowadzenie włącznika z lewym. Jeżeli mysz jest sprawna to powinna wtedy zacząć działać.
  • Poziom 7  
    Ale jak zewrzeć? nie chcę tego wyrwać, przepraszam za takie pytania, ale jestem kompletnym laikiem, łapie sens tego by to złączyć, ale jak?
  • Poziom 43  
    Napisałeś, że Twój ojciec włada lutownicą. Należy więc zlutować środkowe wyprowadzenie włącznika z lewym. A potem, po włożeniu baterii sprawdzić czy mysz działa.
  • Poziom 7  
    Aha, ok dzięki :)
  • Poziom 7  
    No zlutowalim my i... dupa, i tak nie działa, nie liczyłem, że to się uda i się nie udało, no cóż, dzięki za radę :)
  • Poziom 18  
    Ja też miałem problem myszką zamówioną na allegro :D tylko wtedy byłem głupi bo nie sprawdziłem schematu jak wkładać baterię :D. Więc upewnij się czy baterie masz włożone poprawnie. Nie patrz na sprężyny tylko na schemat który jest pod wlozonymi bateriami
  • Poziom 7  
    Baterie włożyłem dobrze, już wszystkiego próbowałem, no niestety, ktoś mi oddał bo nierozpakowana była z wystawy, ale niestety nie działa, no już więcej niż nie poradzę, baterie włożone dobrze, zlutowany ten przełącznik, a i tak nie działa :P
  • Poziom 43  
    A zlutowałeś odpowiednie wyprowadzenia?
  • Poziom 7  
    Środkowe z lewym, ale chodzi ci o to przed tym prostokątem w którym są te 3 elementy, po lewej, w środku i po prawej, czy przed tym prostokątem?

Bo mój stary to w środku zlutował, bo tak zrozumiałem ciebie.
  • Poziom 23  
    Tak jak jest na 2 zdjęciu, środkowy do lewej.
  • Poziom 7  
    Bezprzewodowa myszka HP - Nie działa, nie świeci laser, nowa.

Chodzi mi o to, czy te elementy przed tym włącznikiem czy te w środku, zaznaczyłem kolorami o co mi chodzi.