Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP Link MR3420 - Podłączenie urządzenia VOIP Gigaset C610IP lub bramki VoIP

mkr8009 11 Sep 2014 10:50 2793 7
    mkr8009
    Level 8  
    Witam,

Problem dotyczy braku rejestracji telefonu VOIP( podłączonego do LAN routera TP Link 3420 ) u operatora VOIP. Wyświetlany jest komunikat niepowodzenie rejestracji u operatora albo can not conect to operator.
    Podłączone urządzenie to Gigaset C610 . Próbowałem również bramkę VoIP SPA112 z takim samym rezultatem. Ustawienia ststycznego portu IP oraz opcja forwardingu portu 5060 w opcji Virtual serwer też nic nie pomogła.

Wszystko wydaje się być poprawnie skonfigurowane . Interent działa i co dziwne podłaczony telefon Yealink T22 działa poprawnie i łączy się z dostawcą VOIP. ( w tej samej konfiguracji i podłączeniu do routera TP Link)

Moden USB to ZTE MF823 działający na LTE PLUSa.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź jeszcze czy coś się zmieni jak IP bramki ustawisz jako DMZ na stronie konfiguracyjnej routera.
    mkr8009
    Level 8  
    Dziękuję za podpowiedź. Ustawienie w tej opcji ( DMZ ) nic nie zmienia. :(
    claruss
    Level 2  
    Witam sam walczyłem z VOIP-em na MR-3420 z modemem MF823 i doszedłem do wniosku że problem jest po stronie modemu.
    Po kilku wieczorach (i nocach) usilnych starań i ustawień (bramka pap2t) zamieniłem MF823 na starszy MF821 bez lte problem znikł. Bramka zalogowała się po 20s.
    Problem po LTE wykluczam ponieważ działa mi VOIP też w PLAY-u na MF28D.

Pozdrawiam.
    waluszek
    Level 19  
    przekieruj port 5060 na adres bramki voip, wiem że c610 tego potrzebuje, po za tym jakiego operatora voip używasz?
    mkr8009
    Level 8  
    Ustawienia testowałem dla FCN i Easycall. Generalnie z tym Tp LINK nic nie udało się zrobić. Żadna z opcji , żadne kierowanie portów nie rozwiązało problemu. U samego producenta nie doczekałem się odpowiedzi. Sprawdziłem na FritzBox 6840 i wszystko śmiga tak jak trzeba. Wiadomo Fritz to inna liga. Cenowo między modelami to przepaść.

Czy ktoś poleca inne routery obsługujące LTE Plusa , które działają z telefonami VoIP bez problemów?
    waluszek
    Level 19  
    Z tego co się orientuję, to bardzo dobrze radzi sobie z tym Tp-link 1043nd v2 z alternatywnym softem np: gargoyle, trzeba tylko aktywnego huba podłączyć do usb, bo prądu za mało się robi i modem nie daje rady.

Po za tym, ostatnio miałem problem ze swoją c610,

w ustawieniach bramki musisz przestawić w ustawienia-> telefonia-> losuj port, oraz przekierować port od 5004 - 5074 UDP, albo dać bramkę do DMZ.
    sailor007
    Level 1  
    Niektóre TPLinki zupełnie sobie nie radzą z modemami LTE. Dokładnie ten sam problem z TP Link MR3420 rozwiązałem wymieniając sprzęt.