Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE Cyfrowy Polsat - czy dobra opcja dla studentki?

EvelK 11 Wrz 2014 13:56 894 4
  • #1 11 Wrz 2014 13:56
    EvelK
    Poziom 1  

Witam,

Myślę o skorzystaniu z oferty internetu dla studentów w Cyfrowym Polsacie/Plusie. Z racji tego, że mój studencki budżet jest ograniczony, chciałabym wybrać abonament za 29,90zł, w ramach którego dostaję 5GB limitu danych do wykorzystania, a jeżeli dobrze zrozumiałam, po wykorzystaniu tego pakietu mam nielimitowany internet LTE z prędkością do 1Mb/s.

Opiszę teraz jak mniej więcej korzystam z internetu:
    -Facebook
    -GG
    -Outlook
    -bankowość elektroniczna
    -radio internetowe Open.FM lub EskaGO
    -muzyka na youtube
    -przeglądanie stron
    -sporadycznie (raz czy dwa w tygodniu) obejrzałabym jakiś program na player.pl lub vod.tvp.pl, może z raz w miesiącu jakiś film na kinoman.tv

W ciągu ostatniego miesiąca zużyłam ok. 15 GB danych (sprawdzone w programie NetWorx). W trakcie studiów pewnie będzie mniej, bo zapewne będę korzystać z internetu max. 3-4h dziennie, przede wszystkim spędzając ten czas na słuchaniu muzyki i rozmowach ze znajomymi.

I teraz moje pytanie - czy taka opcja internetu będzie dla mnie wystarczająca? Chodzi mi przede wszystkim o prędkość, czy te 1Mb/s nie będzie zbyt słabą opcją?

Co się tyczy LTE - na mapach teoretycznie jestem w zasięgu sieci LTE, ale jak to będzie w praktyce - nie wiem, a nie bardzo mam teraz możliwość wzięcia internetu na próbę.
    Chyba, że ktoś z was wie, jak to jest z tym LTE na ulicy Jałtańskiej w Warszawie, będę wdzięczna za informacje :)

0 4
  • Pomocny post
    #3 11 Wrz 2014 14:53
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Najbliższy nadajnik Mobyland (korzysta z tego Plus i Polsat) jest jakieś 250 m w stronę Wisły, zaraz za Sobieskiego. Czyli dobra wiadomość. Pytanie, w którą stronę masz okna. Jeśli w stronę Wisły, to już dobrze. W pozostałych kierunkach: Mangalia 4 (ok. 800 m) i przy pętli autobusowej (ok. 560 m)
    1 Mb/s na multimedia to za mało, Jeśli muzyka jest z Youtube, można sobie zmniejszyć rozdzielczość obrazu i bardziej słuchać. Przy filmach już tak dobrze nie ma. Można dostać dodatkowe 3 GB za zamówienie tego przez internet.

0
  • #4 11 Wrz 2014 15:48
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

To umowa na 12m-cy( z tego 3 gratis) i w niej jest tylko 5GB pakietu podstawowego .Nal LTE tyle z maks., dostępną w danej lokalizacji prędkością potem lejek 1Mb/s i teoretycznie bez limitu. Przeczytaj o LTE w Plusie http://www.plusforum.pl/viewforum.php?f=100 oraz regulamin http://www.plus.pl/documents/16/1686552/Regul...miesiacy_dla_studenta_3_gratis_02_09_2014.pdf Modem LTE za 49 zł. Do podstawowych zastosowań pewnie wystarczy. Z zasięgiem LTE w Plusie nie powinno być problemu choć pewnie niektóre z tych BTS-ów LTE1800Mobylandu to tylko pozwolenia. Możesz wziąć na 6-dniowa próbę i przetestować.

0
  • #5 11 Wrz 2014 20:16
    sq9cwd
    Poziom 27  

Jest też 10 Gb za 29 zł w nju mobile. Należy się jednak liczyć z oganiczeniem do 16kb po wykorzystaniu pakietu. Szczegóły.

0