Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbieram tylko 1 Multiplex

11 Wrz 2014 14:09 936 5
 • Poziom 2  
  Witam
  Postanowiłem ułatwić mojej babci życie i obniżyć jej rachunki więc zdecydowałem się zakupić dekoder oraz antenę (pokojową). Wszystko wydawało się dość proste jednakże pojawił się problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Podłączyłem dekoder i antenę znalazłem sygnał i zacząłem wyszukiwać kanały. Niestety zdołałem odebrać tylko kanały z 3 MUX i nijak nie rozumiem dlaczego ponieważ w Gdańsku wszystkie MUX nadawane są z jednego nadajnika Gdańsk/Chwaszczyno, a przynajmniej tak to zrozumiałem. Kiedy widziałem na forach podobne problemy specjaliści znający się na rzeczy prosili o podanie dokładnego adresu skąd próbujemy odbierać telewizję naziemną. W tym przypadku jest to Gdańsk ul. Bajki 1. Jest to wieżowiec a mieszkanie znajduje się na 4 piętrze. Z góry dziękuję za pomoc.
 • flexghzflexghz

 • Poziom 43  
  Zły dział. Czy w Twojej lokalizacji MUX3 nie jest doświetlany z innego nadajnika? Antena pasywna czy ze wzmacniaczem, podaj model jej oraz tunera.
 • flexghzflexghz
 • Moderator
  Oczywiście że jest MUX3 doświetlany. Jaśkowa Kopa - całe 3,5 kW.
  W praktyce na antenie pokojowej - i niemal na pewno ze wzmacniaczem, bo innych nie ma w sprzedaży - w śródmieściu Gdańska - a szczególnie na Przeróbce - nie masz szans na poprawny odbiór MUX1 i MUX2.
  Do tego wzmacniacz zapewne jest przesterowany także sygnałem nadajnika MUX4 z komina EC Gdańsk.

  Nie da rady wystawić jakiejś anteny za okno...?
 • Poziom 2  
  Dokładnej specyfikacji anteny w tej chwili nie jestem w stanie niestety podać. Za oknem niestety sąsiad babci trzasnął sobie antenę zajmującą całą przestrzeń. Teraz pisząc to zastanawiam się czy jest to wgl możliwe, że gdybym dogadał się z sąsiadem to czy dałoby się dwa mieszkania podłączyć pod jego antenę?
 • Specjalista Sieci, Internet
  sosarek
  I, jeśli się zgodzi.
  nagato234 napisał:
  gdybym dogadał się z sąsiadem to czy dałoby się dwa mieszkania podłączyć pod jego antenę?

  Ale odradzam, raz zapomnisz się ukłonić, i możesz mieć pocięte kable...przez "tajemnicze gołębie" :) .