Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 4100 - Rozładowany akumulator BIOS CMOS ? Bateria laptopa a BIOSu

11 Wrz 2014 15:37 2649 5
  • Poziom 16  
    Witam,
    przez bardzo długi czas korzystałem z laptopa bez głównej baterii włożonej do środka, wyjąłem ją, gdyż korzystałem z zasilacza. Niedawno jednak laptop zaczął tracić datę i ustawienia (komunikat przy uruchamianiu).
    Pomyślałem, że to akumulatorek BIOSu Ni-Mh 7.2V padł, gdyż jest to dość stary laptop, więc kupiłem taki sam, tylko z większą ilością mAh = 30.
    Podłączyłem go i niestety wciąż w ogóle nie trzyma daty. Sprzedawca akumulatorka twierdzi, że w tym modelu laptopa akumulator BIOSu i bateria laptopa współpracują ze sobą.
    Moje pytanie brzmi - czy jest to prawda ? Pytam ponieważ nie mam teraz tej baterii i musiałbym taką kupić żeby to sprawdzić. Może ktoś kiedyś spotkał się z czymś podobnym ?
    Czy teraz ten nowo-kupiony akumulatorek jest rozładowany i gdy dokupię baterię zacznie działać/ładować się ? ..
  • Poziom 35  
    Pokaż zdjęcie starego akumulatorka i nowego.

Jesteś pewny, że poprawnie podłączyłeś akumulatorek?
  • Poziom 16  
    Dell Inspiron 4100 - Rozładowany akumulator BIOS CMOS ? Bateria laptopa a BIOSu

Nowy (podłączony, inaczej się nie da, wiec na pewno dobrze), osłonkę starego ja otworzyłem, by zobaczyć jakie akumulatorki są w środku.
    Nowa pochodzi z demontażu (z Toshiby), więc jest używana, sprzedający mówi, że udziela na nią 30 dni gwarancji (że po odesłaniu może ją sprawdzić), ale nie wiem czy sprawdzał ją tak skrupulatnie przed demontażem. Kiedy wspomniał o tej głównej baterii laptopa, zapytałem czy na 100% musi być włożona, by ta z BIOSu działała/ładowała się, jednak już nie odpowiedział.
  • Poziom 35  
    Ustawiłeś datę i godzinę w bios po montażu nowego akumulatorka? Jakie masz na nim napięcie? I jakie ma stary?
  • Poziom 16  
    Oczywiście ustawiłem, jednak po odpięciu kabla i ponownym podłączeniu ustawień już nie ma. Niestety nie mam teraz dostępu do miernika.
  • Poziom 35  
    To jak już pożyczysz miernik i zmierzysz to daj znać.