Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 223V - Nietypowe podłączenie 2 monitorów do PC

Canneled 11 Wrz 2014 20:38 1149 3
  • #1 11 Wrz 2014 20:38
    Canneled
    Poziom 6  

Witam
    Mam pewien poważny problem dotyczący podłączenia dwóch monitorów do komputera. Na każdym z nich chciałbym pracować niezależnie (na jednym materiały źródłowe, na drugim powerpoint). Karta graficzna jaką posiadam to GeForce GTX770.

Tak wyglądają wtyki z tyłu jednostki:
    Wtyki na monitory to:
    -VGA
    -DVI-D
    Obydwa u góry jednostki, czyli są to wtyki chyba do zintegrowanej karty graficznej.
    NMa dole dodatkowo są wtyki:
    -DVI-I
    -DVI-D
    Te wtyki są na dole, czyli wychodzą z karty graficznej.
    Nazwy wtyków DVI podaję zgodnie z grafiką:

I tutaj mam problem. monitory Philipsa 223V mają tylko wyjście VGA. Dokupiłem zatem przejściówkę VGA-DVI-I oraz VGA-DVI-D: Philips 223V - Nietypowe podłączenie 2 monitorów do PC
    Dalej robię wszystko zgodnie z tym filmikiem na YT: http://www.youtube.com/watch?v=P0Os-pFP_ic
    czyli podłączam oba kable do obu wyjść do karty graficznej (DVI-I i DVI-D) i niestety w panelu sterowania -> Pnelu sterowania NVIDIA -> konfigurowanie wielu monitorów wykrywa mi tylko tylko monitor podłączony do wtyku DVI-I, jakiejkolwiek konfiguracji bym nie zastosował.
    Próbowałem podłączać tylko do wtyków górnych (VGA + DVI-D) i nic (wtedy żaden nie działa), próbowałem tylko do wtyków do karty graficznej, też nic. Próbowałem naprzemiennie, też nic. Sprawdzałem czy może to wina monitora, jednak działają obydwa (tzn. działa zawsze tylko ten, który jest aktualnie podłączony do DVI-I).

Karta od środka wygląda tak: Philips 223V - Nietypowe podłączenie 2 monitorów do PC Philips 223V - Nietypowe podłączenie 2 monitorów do PC
    W kółeczkach pozaznaczałem miejsca gdzie wtyki wychodzą z karty na zewnątrz obudowy. Może tego nie widać, ale na pewno z karty wychodzą 2 wtyki. Nie mam pojęcia dlaczego panel sterowania NVIDIA nie czyta mi dwóch monitorów.

Proszę, pomóżcie w miarę możliwościy.

0 3
  • #2 11 Wrz 2014 21:52
    elktr_infrm
    Poziom 21  

Obydwa adaptery muszą być typu DVI-I, DVI-D odpada.

W karcie masz możliwość podpiąć tylko jedną przejściówkę DVI-I.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli nie masz sposobu żeby zmusić do pracy obie karty grafiki jednocześnie (tzn. wbudowaną i GTX-770) to nie podłączysz dwóch monitorów VGA.

Dodano po 2 [minuty]:

No chyba że dołożysz kolejną kartę grafiki z DVI-I ( to jest to gniazdo gdzie po lewej stronie na zdjęciu są 4 otwory nad i pod płaskim złączem) albo VGA.

0
  • #3 11 Wrz 2014 22:12
    Canneled
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź. Właśnie widzę, że faktycznie nie będzie możliwe podłączenie dwóch monitorów VGA pod taką konfigurację. Zastanawia mnie natomiast inna rzecz. Jak mogę (tak jak napisałeś) zmusić do pracy obie karty jednocześnie? Jest na to jakiś tutorial?

0
  • Pomocny post
    #4 11 Wrz 2014 22:23
    elktr_infrm
    Poziom 21  

Wiem że są płyty główne które na to pozwalają (znajomy tak miał to zrobione u siebie w pracy) ale musisz sam trochę pokombinować.

Na początek sugeruję sprawdzić czy w menedżerze urządzeń widoczne są obie karty - jeżeli tak myślę że będzie się dało ale to może zależeć np. od sterowników obu kart graficznych (czy coś się nie będzie żarło).

Potem musisz się pobawić w Windozie opcjami z wieloma monitorami.

0