Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAGATE - MOMENTUS 7200.4 - komputer go nie czyta-uszkodzenie głowicy

11 Wrz 2014 23:08 1365 13
  • Poziom 8  
    Witam
    uszkodzony dysk pomocy...zostawiłem laptopa compaq cq61 na chwilke w pokoju przychodze po ok pół godziny a tu bład 03F0 i nie wykrywa dysku ani w biosie ani w innym komputerze ani mhdd...poprostu nigdzie w całączniku filmik jak się dysk zachowuje...

Prosze o pomoc

https://filmy.elektroda.pl/53_1410469496.flv
    SEAGATE - MOMENTUS 7200.4 - komputer go nie czyta-uszkodzenie głowicy
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    A kto kazał zdejmować pokrywę w warunkach domowych? Teraz to można się pożegnać i z danymi i z dyskiem.
  • Poziom 8  
    Ale czy ktoś pisał o odzyskiwaniu danych...chcę wiedzieć co się popsuło a odzyskanie danych jest drugorzędnym tematem?? Proszę powiedzieć tylko czy to elektronika czy co?? Po drugie warunki były dosyć sterylnie więc myślę że talerze nie bedą uszkodzone..
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokój to nie jest clean room do naprawy dysków. W dysku prawdopodobnie padły głowice.
  • Poziom 8  
    Masz racje clean room to nie był:) ale pokój mam zachowany dosyć sterylnie...ale mniejsza o to ?? dodam jeszcze zę dysk był mocno ciepły czy głowice mogły się dlatego uszkodzić?? (chyba mogły) ..nie orientujesz sie ile taka zabawa by kosztowała wraz z odzyskaniem danych??
  • Pomocny post
    O ile teraz dane da się w jakikolwiek sposób odzyskać to sporo, zależy też od ilości danych do odzyskania, pewnie tak od 1500zł w górę.
  • Poziom 8  
    A sama wymiana głowicy ile kosztuje?? Czyli podsumujmy z dyskiem nic nie zrobimy samemu..tak?? jak sprawdzić co jest uszkodzone...można wykluczyć elektronikę jako usterkę??
  • Poziom 8  
    Tez własnie tak stukał i to był powód dlaczego go otworzyłem...
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jesli dysk pracuje, to mało prawdopodobne, by elektronika była uszkodzona.
    Wymiana głowicy, to nie jest prosta sprawa.
    Po pierwsze, nie wiadomo, czy to problem tylko głowicy, czy również/lub uszkodzenia powierzchni, w tym obszaru serwisowego.
    Po drugie, często znalezienie odpowiednich dawców graniczy z cudem. Nierzadko potrzeba kilku dawców, by sfinalizować odzysk.
    Zdarza się, że uszkodzenie powierzchni uniemożliwia odzysk najbardziej pożądanych danych.
  • Pomocny post
    Nie ma co się rozwodzić, problem jest z głowicami i tyle, w domowych warunkach i bez specjalistycznej wiedzy, nie do naprawienia. Poza tym dysk został otwarty w warunkach domowych, wobec czego uszkodzeniu uległa zapewne i powierzchnia dysku. Prawdopodobieństwo, że coś z tego dysku w tym momencie uda się odzyskać jest niewielkie, a cena odzysku danych jest stosunkowo wysoka, autor zrobi co uzna za słuszne.
  • Poziom 8  
    Dziękuję Panowie za odpowiedzi...dysk spisze na straty a dane ma niedawno zarchiwizowane więc jest ok...a jeszcze jedno czy to mogło własnie się stać na skutek przegrzania??
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    piotrek8940 napisał:
    Dziękuję Panowie za odpowiedzi...dysk spisze na straty a dane ma niedawno zarchiwizowane więc jest ok...a jeszcze jedno czy to mogło własnie się stać na skutek przegrzania??

Żeby temperatura mu w jakimś stopniu zaszkodziła musiałby mieć minimum 50 stopni, ale poważniejsze uszkodzenia, deformacje powierzchni, wystąpiły by przy ponad 60 stopniach dopiero.
  • Poziom 8  
    dziękuje Panowie tyle w temacie