Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik 1~ Pafal Świdnica - Pozycja pracy licznika

andrzejlisek 12 Wrz 2014 09:07 1542 3
  • #1 12 Wrz 2014 09:07
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wszedłem w posiadanie licznika:

Licznik 1~ Pafal Świdnica - Pozycja pracy licznika

Nie znam dokładnie budowy i działania takiego licznika, chciałbym go wykorzystać do kontroli zużycia prądu przez komputer, głównie po to, żeby wiedzieć, jaki udział w zużyciu prądu w domu ma komputer.

Dla mnie najprościej jest położyć licznik na tylnej ściance wskaźnikiem i napisami do góry, podobnie jak na znalezionej fotce. Oczywiste jest, że liczniki mechaniczne są zaprojektowane do pracy w pionie, tak, jak się montuje do ściany. W elektronicznym nie miałoby to znaczenia i bym nie pisał postu.

Pytanie jest takie, czy nie ma przeszkód, żeby licznik leżał poziomo i czy będzie poprawnie pokazywać zużycie prądu bez fałszowania.

0 3
  • #2 12 Wrz 2014 15:26
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Nie słyszałem o takim obostrzeniu, na liczniku był by wtedy znaczek montażu w pionie. Z drugiej jednak strony tarcza w pozycji pionowej ma lepsze parametry obrotowe. Wystarczy zrobić próbę raz w jednej pozycji raz w drugiej ten sam odbiornik w tym samym czasie.

0
  • #3 12 Wrz 2014 15:45
    Akrzy74
    Poziom 39  

andrzejlisek napisał:
    Oczywiste jest, że liczniki mechaniczne są zaprojektowane do pracy w pionie, tak, jak się montuje do ściany

andrzejlisek napisał:
    Pytanie jest takie, czy nie ma przeszkód, żeby licznik leżał poziomo i czy będzie poprawnie pokazywać zużycie prądu bez fałszowania.

Czyli kolega wie. :)

0
  • #4 12 Wrz 2014 17:50
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

Tylko praca w pionie.

0