Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy laser kss213c można wstawić zamiast kss213b?

adammc 28 Apr 2005 19:12 3786 13
    adammc

Level 26  
    mam zapytanie czy laser kss213c mozna wstawic zamiast kss213b
    wyglądają tak samo ale czy sie czymś różnią
  • Helpful post
    manyzg
    Level 20  
    Ostatnio natknalem sie na podobny problem tu na forum.Jak mnie pamiec nie myli to mozna zastapic B z C.
  • Helpful post
    gorzyga
    Level 20  
    Witam. Temat poruszany byl tutaj juz nie raz. Oba typy laserow mozna montowac zamiennie bez zadnych konsekwencji. Wymienialem juz z kilkadzisiat KSS-213 i najczesciej zamiast B wstawiam C. Bardziej sie nalezy martwic jakoscia samego lasera,bo niestety z tym jest coraz gorzej... nalezy sprawdzic u sprzedawcy,czy daje gwarancje. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Jon-X
    Level 28  
    http://www.huma.com.pl/

Kupiłem do playera Omnitronic wersje CCM-J (wózek, prowadnicę i silnik kręcący płytą) za jakieś 30 zł, żadna kalibracja nie była potrzebna ( co dziwi w odtwarzaczu dość zaawansowanym), chodzi idealnie, nawet ma napis SONY :)
    Ironer
    Level 11  
    No korzystając z okazji chciałbym coś dodać - czy w przypadku np. wieży AIWA NSX 522, rodzaj odtwarzanych płyt zależy od lasera czy od jakiś innych mechanizmów?
    dj_zibi
    Level 18  
    witam mam jedno bardzo dla mnie ważne pytanie. jak poprawnie skalibrować laser? mam kilka sprzętów które kiedyś działały poprawnie a teraz mają problemy z odczytaniem płytki. może ktoś mi coś poradzi?
    adammc

Level 26  
    wymiana na nowy.
    ja mialem tez takie problemy i kupilem nowy
    tylko przez pomylke podobny dlatego podjąłem ten temat.
    bo kalibracja i kręcenie nic wiele nie dają a lasery do aivy sa tanie
    po wymianie warto kupic smar do precyzyjnych mechanizmów i nasmarowac ząbki w prowadnicy i wałek prowadzący na nowo by mechanizm przesuwu działał dobrze
    tolko
    Level 16  
    Mam pytanie do gorzyga , co moze być przyczyną w niektórych sprzętach po wymianie KSS 213 słychać szum[ świergot ] lasera. Dzieje sie to szczególnie na początku płyty od 1 do 8 utworu .Pod koniec płyty szum przycicha.
  • Helpful post
    Deny81
    Level 22  
    jeśli chodzi o szumy w trakcie odtwarzania płyt to też może być kwestia lasera. miałem takie problemy w różnych typach sprzętu i to był najpewniwjszy sposób. o ile wiem niektórzy serwisanci wymieniali peerek od regulacji i podobno czasem skutkowało ale ja zawsze wymieniałem taką głowice. zdarzyło się pare razy że głowica była nowa i też miała tą przypadłość ale w innym sprzęcie działała bez zarzutu.
  • Helpful post
    Telo
    Service technician RTV
    Bardzo często szumią chinskie tandetne czytniki.
  • Helpful post
    tesla.pl
    Level 12  
    adammc wrote:
    mam zapytanie czy laser kss213c mozna wstawic zamiast kss213b
    wyglądają tak samo ale czy się czymś różnią

Witaj,
    jeśli chodzi o laser to nie ma różnicy, jeśli zaś chodzi o zawieszenie to tu właśnie jest różnica. Typ C ma większe otwory pod gumki amortyzujące. W typie B są mniejsze i orginalne gumki, jak dobrze pamiętam są osadzone mniejszą podstawą do dołu. Kupując typ C, wsadziłem te gumki odwrotnie żeby pasowały i gra :-)

Myślę że to tyle jeśli chodzi o różnicę. Na przyszłość polecam wszystkim przy zakupie tego lasera z mechaniką od razu też 4 gumek amortyzujących żeby potem się już nie bujać ze starymi.

Pozdrawiam :D
  • Helpful post
    bartymeusz85
    Level 13  
    można B zastąpić C i na odwrót