Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VB2005] - Poszukuję wskazówki do prostego programu w Visual Basik 2005

warmup 12 Wrz 2014 14:04 741 10
  • #1 12 Wrz 2014 14:04
    warmup
    Poziom 8  

Witam, na wstępie napiszę, że nie znam się na programowaniu. Jednakże chce sobie ułatwić pracę i potrzebuję wskazówki przy napisaniu programu. Dodam jeszcze że próbuję go stworzyć w programie VB2005. Program ma udostępnić nowe funkcje pod skrótami klawiaturowymi tzn.
    1.ctrl+alt+q - kopiowanie zaznaczonego tekstu(właściwie będzie to liczba 8 znakowa)
    2. ctrl+alt+w - kopiowanie zaznaczonego tekstu(kwota w formie liczbowej, ewentualnie z końcówką pln)
    3. ctrl+alt+a - wklejanie skopiowanej wartości z punktu 1.
    4. ctrl+alt+s - wklejanie pewnego zdania, zawierającego rzecz skopiowaną w punkcie 2.
    5. ctrl+alt+d - podobnie jak w pkt 4, tyle że inne zdanie zawierające również wartość z pkt 2.

Proszę Was o jakieś wskazówki, bo w ogóle nie wiem jakich funkcji szukać, aby program rozszerzał skróty klawiaturowe na inne okna w windows, w jaki sposób dokonać przechowywania wartości, oraz jak sprawić żeby komenda klawiszy ją wywoływała...

Z Waszą pomocą z pewnością zajmie mi to dużo mniej czasu. Bez Waszej...wieczność. Z góry dziękuję za KAŻDĄ wskazówkę!

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

Proszę, napiszcie chociaż, czy jak zrobić aby z zewnętrznego programu(np. poczty) po wciśnięciu kombinacji klawiszy ctrl+alt+q doszło do skopiowania zaznaczonego obiektu.

0 10
  • #2 12 Wrz 2014 15:49
    wiesniak
    Poziom 31  

Musisz poczytać o hookach na klawiaturę (google << .net keyboard hook) - w ten sposób będziesz w stanie przechwycić kombinację klawiszy odpaloną na rzecz dowolnej aplikacji w systemie.
    Pozostaje kwestia wyciągania i wstawiania danych, ale tu trzeba by było poszukać. Być może da się wysłać kombinację klawiszy kopiującą do schowka (ctrl+c) i później na Twoją kombinację wkleić zmodyfikowany tekst za pomocą ctrl+v, wcześniej ładując go do schowka.
    Oczywiście to tylko pomysł - nie wiem, czy zadziała.

0
  • #3 12 Wrz 2014 21:01
    warmup
    Poziom 8  

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy w ogóle jest możliwość napisania takiego programu w może innym języku, aby przechwytywał zaznaczony tekst z zewnętrznego edytora po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy ?

Dodano po 46 [sekundy]:

Dodam, że jeżeli jest ktoś w stanie zrobić dla mnie taki program jak napisałem powyżej, jestem w stanie zapłacić :-)

0
  • #4 12 Wrz 2014 21:24
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Jezeli ma standardowe controlki takie jak edit,richedit,combobox to powinno byc dosc prosto.

0
  • #5 13 Wrz 2014 10:56
    warmup
    Poziom 8  

Ile życzyłbyś sobie zapłaty za napisanie takiego programu w dowolnym języku programowania ? :-)

0
  • #6 13 Wrz 2014 11:17
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Podaj pierwsze z jakimi programami (czy maja standardowe controlki) ma wspolpracowac.

0
  • #7 13 Wrz 2014 20:58
    warmup
    Poziom 8  

Kopiowanie danych z programu pocztowego, jakiegoś podstawowego. Wklejanie natomiast do przeglądarki IE. Skąd wziąć info o kontrolkach w tych programach ? :) Domyślam się że brzmię jak amator. I w dodatku to prawda :-)

0
  • #8 13 Wrz 2014 21:02
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

OK jutro postaram sie napisac.

0
  • Pomocny post
    #9 14 Wrz 2014 11:30
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Sprawdz czy o takie cos chodzi.Narazie tylko CTRL+ALT+W,CTRL+ALT+S.

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #10 14 Wrz 2014 12:37
    warmup
    Poziom 8  

SUUPER! Ale jestem Ci wdzięczny! Odpisz na PW jak możesz :-)

BTW Jak czytam ten kod to jest to dla mnie czarna magia :P :P

0
  • #11 14 Wrz 2014 13:22
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

To jest tylko wersja do testowania wiec sie nie staralem.Jak czegos niebedziesz rozumial to pisz.

0