Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydajność procesorów AMD ?

12 Wrz 2014 12:10 1014 5
  • Poziom 19  
    Witam
    Kiedyś śledziłem poczynania AMD w pogodni za Intelem, ale jako że od paru lat posiadam laptopa z procesorem i3 oraz blaszaka z i5, przestał mnie ten temat interesować.

W chwili obecnej zupełnie się nie orientuję w wydajności procesorów AMD.
    Czy ktoś mógłby mi uszeregować według osiągów procesory A4, A6, A8, A10, C, E1, E2 oraz Phenom i porównać np do i3 ?

Planuję zakup netbooka, ultrabooka lub po prostu coś małego z ekranem do 13cali i zauważyłem że jednak ceny laptopów z procesorem AMD są odrobinę niższe.

Pytanie drugie - czy AMD A4 1200 będzie w stanie pociągnąć filmy FHD 60fps ?

I ostatnie pytanie: czy ekran dotykowy jest obsługiwany tak z marszu przez jakąś dystrybucję linuxa czy tylko win8 ? A może lepiej postawić na większego touchpada zamiast ekranu dotykowego ?

Pozdrowienia
    ShakeAll
  • Poziom 22  
    2. Nie, to bardzo słaby procesor.

Ogólnie cenowo to chyba nie ma procesora AMD dobrze wycenionego, A10 ledwo dorównuje najsłabszej I3.
  • Poziom 19  
    Czyli nie warto się pakować w AMD sugerując się ceną?
    A jest w ogóle jakaś cenowa alternatywa dla i3, np. jakiś Celeron?
  • Poziom 22  
    Oczywiście, że warto, ale przy określonych warunkach, alternatywą, tańszą ale i mniej wydajną są Pentiumy, potem Celerony, ale bez podania budżetu nic więcej Ci nie powiem/y. Zastanów się ile wątków potrzebujesz, Pentiumy mają zawsze dwa, i3 ma cztery ale tylko dzięki HT, nie które gry nie lubią dwurdzeniowców Np GTA 4 a nie którym jest to obojętne, APU od AMD świetnie radzi sobie z filmami i ze starszymi grami, ale często tandem konkurencji z dedykowanym GPU wychodzi po prostu lepiej, nie dość, że energetycznie to jeszcze wydajnościowo.
  • Poziom 19  
    Laptopa potrzebuję do robienia muzyki, a konkretnie do nagrywania gitary, basu, klawiszy i wokalu. Używam głównie Reason'a i Audacity, wpinam się przez interfejs.
    Poza tym mam sporo materiału z kamery, głównie FHD 30fps ale też 60fps.
    Sporadycznie robię prosty montaż filmów ale to już wyłącznie 30fps i nie zależy mi specjalnie na czasie obróbki, byle się procesor nie ugotował.
    W gry nie gram żadne, te które kiedyś lubiłem, można dziś uruchomić na byle lepszym kalkulatorze :)

Co do budżetu, to im mniejszy tym lepiej, rozważam nawet używany ale raczej od kogoś sensownego niż poleasingowy.
  • Poziom 19  
    Temat zamykam, kupiłem używanego Acera Aspire i5 w stanie jak nowy.
    Ogólnie jestem zadowolony, wydajność przyzwoita, ale jeśli chodzi o wykonanie to w porównaniu do TravelMate, Aspire wygląda tragicznie, plastik najtańszy z możliwych, wszystko trzeszczy i się ugina, klapa matrycy niestabilna.