Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nintendo ds lite - przyspieszony dźwięk ; zielona dioda a ciemne ekrany

mag_tig 12 Sep 2014 12:21 903 1
    mag_tig
    Level 1  
    Witam,

Mam zapytanie odnośnie konsol DS Lite, z którymi mam problem.
    W pierwszej, którą wziąłem od koleżanki do naprawy (potrzebna była wymiana górnego ekranu) zauważyłem dziwną przypadłość z dźwiękiem. Normalnie na starcie konsola wydaje dżwięk PiuuuJuuuu (że tak to ujmę onomatopeją ;) a ta wydaje dźwięk PiiiIii tzn znacznie krótszy i wyższy. Myślałem że to tylko na starcie tak się dzieje, ale gdy włączyłem Elite beat agents na DSa, to okazało się że wszystkie piosenki grają szybciej o jakieś 25% (śpiew przypomina trochę tzw. smerfne hity) i trzeba stukać (bo to gra muzyczna) z odpowiednio wyższym tempem. Ktoś się spotkał z takim czymś ? Oczywiście gra na dobrej konsoli działa prawidłowo.

Druga ma inną wadę - po włączeniu świeci się zielona dioda, ale ekrany nawet nie migną na chwilę. Sprawdziłem je na innej płycie głównej - tam działają. Poszukałem na forach i standardowo spradziłem miernikiem F1, F2, L2, L4 (chcociaż objawy na to nie wskazywały) i przewodność była. Wymieniłem moduł Wi-fi, na co bardziej wskazywało trawłe świecenie diody. Jednak z inną płytą działał, a tamten moduł z dobrej płyty i tak tej uszkodzonej nie uruchomił. Czy da się ten problem w jakiś prosty sposób z miernikiem w ręku wykryć ?

Z góry dzięki za pomoc.
    JohnyB1986
    Level 19  
    Nr 2

Kontroler zaznaczony na zdjęciu może mieć zimne luty. Trochę trochę topnika i sam reflow pomoże.

nintendo ds lite - przyspieszony dźwięk ; zielona dioda a ciemne ekrany