Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekładnia silnika krokowego

12 Wrz 2014 13:06 1227 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Zamierzam zbudować slider do kamery.
    Pierwszym moim zamysłem było użycie w sliderze do napędu śruby kulowej. Niestety po obliczeniu kosztu śruby oraz nakrętki i innych części jestem zmuszony zmienić napęd na pasek zębaty.
    Czy ktoś z was orientuje się czy gdzieś można dostać jakiś silnik krokowy z przekładnią albo przekładnię do silnika krokowego?
    Silnik którego chciałem użyć na początku to NEMA23 (średnica wału 6,35).
    Silnik jest wystarczający do ruchu poziomego niestety podniesienie cięższego aparatu bądź kamery przekracza jego możliwości.
    Pozdrawiam
    BK
  • Poziom 36  
    Może masz możliwość wstąpić w niedzielę na Wolumen (Warszawa , najlepiej godz. 8-12), na środku placu gość wystawia różne różniste przekładnie, ślimakowe, planetarne, śrubowe (śruby do max 1m), na kołach zębatych, mniej na paskach, najczęściej od razu z silnikami, różnymi, może coś wybierzesz, ceny ma naprawdę umiarkowane (50-300zł), elementy nowe lub z demontażu praktycznie w idealnym stanie.
  • Poziom 9  
    Dzięki panowie za odp
    Gervee dałeś mi dobry pomysł.
    Cirrostrato potrzebuję raczej sklepu gdzie będą mieli je dostępne cały czas ponieważ będę musiał najprawdopodobniej zrobić takich sliderów 3-4

Panowie a może znacie jakiś silnik co dałby radę wciągąć spokojnie 10Kg na pasku zębatym
    Chciałbym aby to miało jakieś małe rozmiary wszystko chce zasilać akumulatorem od motocykla..
    Pozdrawia