Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym

12 Wrz 2014 13:44 1371 8
  • Poziom 10  
    Witam,planuje zrobic w mieszkaniu ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym. Planuje podlaczyc tylko dwa grzejniki. Chcialbym aby rurka wychodzaca od pieca szla do gory i przy suficie ale tutaj nie obejdzie sie chyba bez pompki??Czy lepszym rozwiazaniem jest puszczenie rurek przy podlodze i korzystac z ogrzewania grawitacyjnego?? Jeszcze mam pytanie odnosnie zbiornika,naczynia (zwal jak zwal) ktore ma byc zamontowane nad piecem. Jak wyglada taki zbiornik i czemu on ma sluzyc???
  • Poziom 17  
    Ogrzewanie grawitacyjne to właśnie w nim rura zasilająca zasuwa pod sufitem, powrotna po podłodze,naczynie wyrównawcze to nic innego jak kompensator ciśnienia,czym woda cieplejsza tym większa jej objętość,kształt podobny do butli gazowej 3kg,są dwa rodzaje otwarte i zamknięte.
  • Poziom 10  
    czyli mam rozumiec ze do podlaczenie rurki pod sufitem nie bede potrzebowal zadnej pompki ktora napedza tą wode? a Czy rurka powrotna moze isc ponizej zasilajacej takze pod sufitem? czy tu juz jest niezbedna pompa??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    hmm jeszcze nie wiem chcialem zastosowac rurki miedziane ale ze wzgledu na koszt chyba zastosuje normalne stalowe,metalowe, a srednica hmm chcialbym jak najmniejsza zeby tak bardzo ich nie bylo widac , jaką proponujesz??
  • Poziom 2  
    Nie montowałbym kominka z płaszczem ale kominek z wkładem powietrznym- tradycyjnym i zamontował nadstawkę tzw. płomiennik.
  • Poziom 39  
    Na dwa grzejniki robić centralne ogrzewanie wodne w wstawiać pseudo kocioł do salonu?
    Nie lepiej rozprowadzić ciepłe powietrze?
  • Poziom 22  
    Jeśli chcesz by to działało grawitacyjnie to zasilanie musi iść górą a powrót dołem i wejście do powrotu kominka powinno być poniżej wyjścia powrotu z grzejników co nie jest do zrobienia gdy są one na tym samym piętrze. Tak więc nie masz raczej szans na grawitację. Co do naczynia to w takim układzie musi być otwarte. Jeszcze sprawa mocy. Nie wiem jak to wygląda ale czy są wkłady tak małej mocy by można było zasilać tylko dwa grzejniki? Jak dasz za mocny wkład to będziesz miał z tym problemy.