Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD FUSION - szarpanie silnika, wypadanie zapłonu

12 Wrz 2014 15:57 3357 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam FUSIONa 2005 1.6 benz + sekwencja AGCentrum
    Mam problem od jakiegoś czasu z szarpaniem silnika i wypadaniem zapłonu na cylindrze nr4 (taki błąd zgłasza opócz lambdy). Tylko się tak dzieje na LPG, na benzynie i dobrze pali i moc ma. Sprawdzałem już wszystko co dotyczy zapłonu, podmieniałem kable miejscami dalej źle.
    Cewka nowa MagnetoMarelli, kable nie pamiętam ale podwójnie siliconowane + świece NGK jakiś model właśnie do Fusiona.
    Wszystko jest nowe.
    Sprawdzałem też czy nie dostaje jakiegoś lewego powietrza czy coś, no czepiam już się wszystkiego. Auto rano zapala super, żadnych klekotów ani tym podobne (sugeruje zawory).
    Dodam że auto ma gaz od 3lat i przejechane prawie 160tyś. na samym gazie.

I właśnie z tym pytanie. Usłyszałem coś takiego że przyczyną może być jakieś podciśnienie z parownika do kolektora. Czy to ma sens?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    160tyś to sporo praktycznie dla każdego wtryskiwacza lpg, warto zamienić miejscami i zobaczyć czy problem pojawi się na innym cylindrze. Jeśli tak to warto rozważyć wymianę wszystkich wtryskiwaczy. Obecnie markowe dobre i trwałe wtryski polskiej produkcji można mieć już za ok 70zł sztuka. Rozwiercasz dyszę według potrzeb, stroisz od nowa i jazda, przy tym przebiegu pewnie reduktor też już kuleje co jest niemalże pewne.
  • Poziom 10  
    To faktycznie po dokładnym sprawdzeniu wtryski gazu.
    Wszystkie nie dały się już zaadoptować a wtrysk nr 4 w zasadzie nie podawał paliwa a tylko lał.
    Stąd efekt że przy wysokich obrotach niby dobrze auto jechało.

Wymiana i śmiga jak nówka.
    Trzeba było jednak do konkretnego gazownika podjechać.
    Teraz mapa gazu jak i benzyny praktycznie bez odchyłek.

Dzieki i pozdrawiam