Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich WHE 2.24 FF - 3S ciśnienie powietrza

12 Wrz 2014 19:19 2043 1
 • Poziom 1  
  Witam

  Posiadamy piec Dietrich WHE 2.24 FF - 3S od 4 lat, pojawił się problem z podgrzewaniem wody przez piec. Po odkręceniu ciepłej wody słychać jak palnik się zapala, ale po chwili gaśnie, znowu się zapala i gaśnie. Kończy się to zapaleniem lampki nr 2 (z przekreślonym płomieniem) oraz miganiem lampki 4 (podgrzewanie wody) i brakiem ciepłej wody w kranie. Wg instrukcji to brak ciśnienia powietrza nieodpowiedni ciąg, ale rozebraliśmy rury doprowadzające powietrze i nie są zapchane. Po rozkręceniu przedniej obudowy pieca i włączeniu go, problem się nie pojawia. Dostaliśmy się do czujnika powietrza, ale przy próbie przedmuchania załącza się jakieś sprzęgiełko, i nie wiem czy jest tam zamontowana blokada czy coś się uszkodziło.

  Czy ktoś może podpowiedzieć co robić?
 • Poziom 2  
  Witaj.

  Miałem podobny problem, ale u mnie winą za zapalanie się czerwonej lampki nr 2 okazała się za niska temperatura płomienia, piec się załączał ale czujnik płomienia nie potrafił się nagrzać odpowiednio, rezultatem było pięć nieudanych prób i zawieszenie piecyka.
  Potem sobie przypomniałem, że się bawiłem przyciskami i chyba ustawiłem nastawy fabryczne (przycisk z kluczykiem przytrzymany 5 sekund).
  Ja swój problem naprawiłem w następujący sposób:
  1. przycisnąć guziczek z kluczem (nr 3 od lewej)
  2. zaczyna mrugać pierwsza dioda - nastawa czasu antytaktu (jak długo pic nie będzie się załączał od czasu uzyskania zadanej temperatury na wyjściu) ty nastawiłem wartość na max. (możliwa nastawa min = 0minut max = 15 minut) zmian wartości dokonujemy potencjometrem od ustawienia temperatury CO.
  3. wciskany ponownie kluczyk i zaczyna mrugać druga dioda czerwona - Maksymalna dawka gazu przy podgrzewaniu wody CO (min=80% max=100%) ja ustawiłem na 80%.
  4. naciskamy ponownie kluczyk mruga diora 3 zielona - nastawa minimalnej dawki gazu (min=0% max=30%) ja ustawiłem około 10%.
  5. naciskamy ponownie kluczyk mruga ostatnia zielona dioda - moc zapłonu (nim=20% max=70%) ja ustawiłem na ostatnią podziałkę przed max coś około 50-55%
  6. naciskamy ponownie kluczyk mrugają 3 diody - praca pompy wody (min= przy pracy bez regulatora pokojowego max praca z regulatorem pokojowym) mam nastawione na "min" bo nie mam regulatora.

  Problem z brakiem wykrytego płomienia zniknął = żona zadowolona.
  Woda CWU normalnie się podgrzewa a nastawy nie wpłynęły na moc podgrzewania, jedynie na moc zapłonu.

  Zmiana maksymalnego płomienia na 80% spowodowała nieco dłuższe podgrzewanie wody CO ale dzięki temu lepiej ją rozprowadza po grzejnikach (grzejniki ciepłe na całej powierzchni a nie tylko górą bo np. woda na wyjściu osiągnęła nastawioną temp. i piec przestał podgrzewać). Piec pracuje normalnie po nagrzaniu wody w CO przez 10 minut pracują pompy potem chwila przerwy i dogrzewanie przez piec.

  Przy tych nastawach w mieszkaniu 70m2 przy -2 stopniach na zewnątrz temperatura w środku 19-20 stopni - zużycie dobowe gazu 4,5 - 5m3

  Oczywiście jeżeli stwierdzisz że mieszanka dość mocno wybucha to zmniejsz moc zapłonu. Ja swoją dobrałem po 3 - 5 próbach poniżej ostatniej podziałki czasami nie wykrył od razu a powyżej dość mocno wybuchał (ciche dupnięcie w piecu).

  Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z doborem nastaw.