Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kingway coliber - Nie chce odpalić

PS405ful 12 Sep 2014 22:48 2100 7
 • #1
  PS405ful
  Level 7  
  Witam mam problem z colibrem zaczeło się od tego że podczas jazdy gasną nagle sam z siebie tak po przejechaniu 50m ostatnio odpalił lecz przejechałem 3m i znowu zgasł teraz gaśnie gdy dodam gazu jeżeli przyblokuje filtr powietrza przejedzie kawałek i gaśnie chciałem wyczyścić gaźnik i po złożeni zauważyłem że nie zasysa paliwa jest suchy a paliwo w filtrze jest i w żaden sposób nie idzie go odpalić świece wyczyściłem jest iskra lecz świeca była cała czarna. Proszę o szybką odpowiedź z góry dzięki. I jeszcze mam problem z tym że paliwo samo się nie naciąga do filtra tylko muszę sam naciągać a gdy przyjdę po 2-3 dniach paliwa nagle nie ma we filtrze jakby spływało do gaźnika.
 • #2
  bussbygg
  Level 10  
  sprawdź kranik podciśnieniowy
 • #3
  speco
  Level 17  
  Sprawdź wężyk od podciśnienia idący do kranika podciśnieniowego przy baku paliwa, może też być nieszczelność kolanka (uszczelki) miedzy głowicą a gaźnikiem lub sam wężyk podciśnienia. Zanieczyszczenia gaźnika też mogą blokować przepływ paliwa (zapycha dyszę główną w gaźniku) podczas jazdy. Może komora pływaka nazbierała zanieczyszczeń. Zaciągając powietrze z wężyka podciśnienia idącego do kranika podciśnieniowego sprawdzisz czy leci z tego drugiego wężyka paliwo, połączonego najniżej niego.Kiedyś tak miałem w moim skuterze router bassa- ten sam silnik i reszta.
 • #5
  PS405ful
  Level 7  
  wymieniłem kranik ten pod bakiem mębrama była pęknięta. Skuter działał normalnie lecz brakło mi bęzyny i skuter zgasł. W tym samym dniu kupiłem paliwo zalałem skuter wyjechałem po przejechaniu 1 km skuter zaczął gasnąć i szarpać. Nie mam już do niego siły pomóżcie.
 • #6
  bussbygg
  Level 10  
  może masz problem z automatycznym ssaniem? Odepnij wtyczkę i zobaczy czy będzie poprawa.
  Pozdrawiam.
 • #7
  jack63
  Level 43  
  PS405ful wrote:
  Nie mam już do niego siły pomóżcie.

  Skutera nie da się naprawić przez internet! Sorry. Nie dorobili jeszcze wtyczki netu...
  Faktycznie masz małe siły, bo nie przeczytałeś chyba żadnego postu o diagnostyce "niepalącego" silnika. :cry:
  Co zrobiłeś poza narzekaniem??? Czy chociaż sprawdziłeś obecność iskry po zgaśnięciu silnika?
  To forum darmowych porad. Wróżki przyjmują gdzieś indziej i to za pieniądze.
 • #8
  doktor90210
  Level 2  
  witam posiadam skuter bassa stał jakieś 2 lata odpaliłem go wczoraj pojezdziłem a dzisiaj nie odpali co może być przyczyną pomożecie? dzięki :)