Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Windows 7 z 32 bit na 64 bit .

13 Wrz 2014 10:51 3174 23
  • Poziom 10  
    Witam, mam zamiar zmienić windowsa tak jak w temacie. Problem w tym, że nie wiem czy sobie poradzę, jeszcze nigdy nie stawiałem windowsa, nie mam zbytnio doświadczenia. Wiem, że mam możliwość takiej zmiany. Prosiłbym o dokładne instrukcje, co do deinstalacji starego i stawiania nowego systemu i instalacji ewentualnych sterowników. Mam Windows 64 bit, na płycie DVD. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wkładasz płytę do napędu. Ustawiasz w BIOS First Boot Device na napęd DVD. Akceptujesz F10. Po restarcie zapyta czy uruchomić z płyty, więc akceptujesz. Instalator prowadzi za rączkę aż do momentu wyboru partycji. Tam zaznaczasz dysk C. Formatujesz. I instalujesz podając klucz. Po zakończeniu instalacji aktywujesz system telefonicznie lub on-line.
  • Poziom 10  
    Ok dzięki, ale powoli ;) Wkładam płytę na włączonej jeszcze 32. Co się wtedy stanie ? No bo BIOS jest podany na ekranie rozruchowym, który pojawia się na chwilę tuż po włączeniu komputera, tak ? Wolałbym raczej dowiedzieć się wszystkiego przed instalacją, nie chcę później nie potrzebnych niespodzianek :)
  • Poziom 10  
    Mniej więcej już mam trochę wiedzy na ten temat, zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie format. Mam Dysk 500 GB, dokładniej tam 470 z kawałkiem, w tym 3 partycje . C jako systemowy, D i E. Przed instalacją 64 bitowego, muszę sformatować wszystkie trzy ? Kolejność ma znaczenie ?

Czy przed formatem, w BIOSie muszę ustawić odczytywanie najpierw z płyty dvd ?
  • Poziom 34  
    Do BIOS wchodzi się zazwyczaj klawiszem DEL. Włączając komputer szybko klikaj w ten guzik. Jak się pojawi niebieskie tło to dobrze trafiłeś. Tam zmień to co wyżej napisałem.
    Jeśli Cie nie interesują dane z partycji D i E to możesz je sformatować. Jeśli masz tam coś wartościowego to zajmij się tylko partycją C. Jak włożysz krążek do napędu to wyskoczy okno instalacyjne. Zamknij je i ze Start uruchom komputer ponownie by wywołać BIOS.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Przed formatowaniem należy w BIOSie ustawić odczytywanie najpierw z płyty dvd. Jeśli u ciebie na dysku С dosyć miejsca, to można formatować tylko ten dysk. W tym wypadku wszystka informacja na drugich dyskach będzie zachowana.Jeśli u ciebie na dysku С jest potrzebna ci informacja, skopiuj jej i przenieś na drugi dysk.
  • Poziom 10  
    Dzięki panowie, a domyślnie co najpierw jest odczytywane ? Tak żeby po wgraniu windowsa, zmienić z powrotem na to co ma być .. Co do formata, moge formatować wszystkie partycje, i postawić na czysto windowsa, bo nie mam jakichś cudów, kilka programów i gier ... Druga ważna sprawa - to czy nie stanie się nic z łączem internetowym ? Mam internet radiowy. Nie przestawi adresu czy coś ? :) I ostatnie pytanie, czy instalując z pen driva, wszystko tak samo wygląda jak z płytą CD/DVD ?
  • Poziom 34  
    Po ukończonej instalacji ustaw dysk twardy. Po formatowaniu stracisz sterowniki do wszystkiego, m.in. karty sieciowej - LAN lub PCI z gniazdem SMA - zależnie od technologii w jakiej masz Internet. Warto o nich pomyśleć przed zabawą.
  • Poziom 25  
    Generalnie instalator prowadzi za rękę. Zmiana z 32bit na 64bit wymagała by również zwiększenia RAM x2 (popatrz na wymagania).
  • Poziom 10  
    Rozumiem, czyli bez zainstalowanych sterów do karty sieciowej, internetu nie będę miał, a po zainstalowaniu, będę ? :) Gdzie można je nabyć, i sprawdzić, jakie to mają być ? O wymaganiach wiem, mam włożone 6 GB RAMu, a czyta mi 3 , co boli ! :D
    Przy kupnie komputera ci muszą były dać dyski z sterownikami .Jeśli dysków u ciebie nie ma, to wszystko można wziąć z internetu. Dla tego do rządka poszukiwania Google należy wpisać -Sterowniky do komputera .To jedna ze stron internetowych - http://www.download.net.pl/c93/Sterowniki/
  • Poziom 10  
    Moment, bo w menedżerze urządzeń we właściwościach karty sieciowej, w zakładce sterownik, mogę automatycznie zaktualizować sterownik. Mogę tak, czy muszę płytą ?
  • Poziom 34  
    Windows od 7 w górę ma podstawowe sterowniki zaszyte w instalce. Niemniej zaleca się korzystać z najnowszego sterownika. Możesz też pobrać z Windows Update, ale to tylko wtedy jak po formacie będziesz miał połączenie ze światem.
    Zazwyczaj przy ustawieniu programu wymagają się tylko sterowniki wideo karty i dźwiękowej karty.Niektóre sterowniki są w samym programie, a których nie ma, program musi zawiadomić.Po wejściu do internetu przez menedżer urządzeń odnów czy ustal ostatnie wersje sterownikow.
  • Poziom 10  
    a po formacie i zmianie systemu zapamięta jakie były sterowniki w karcie sieciowej ? :D
    Kiedy ustalałem nowy program, zapisał nazwę wszystkich urządzeń,poszedł do internetu klub i w internecie wziął wszystko potrzebne sterowniki, zapisał na dysk i w domu instalował. To nie rekomendacja, a wymiana doświadczeniem,a także jak jeden z wariantów rozwiązania problemu.
  • Poziom 10  
    Dzięki Panowie :) Jutro zabieram sie za Windowsa, gdyby coś było nie tak, proszę o szybką pomoc :D Zdam relacje jak poszło :P
  • Poziom 10  
    Już pojawił się pierwszy problem. Po wczytaniu "system loading files", po ukończeniu paska gdzie ma sie uruchomić już okno instalacji systemu pojawia się czarny ekran a na nim dwa białe paski, które z biegiem czasu, gasną, więc pozostaje czarny ekran, i ledwo co widać te paski ... Nic się nie dzieje, DVD niby chodzi bo co jakiś czas zaczyna głośniej pracować, ale nic się nie dzieje. Czytałem coś że być może to karta, bo mam AMD, ale nie wiem o co może chodzić. Sformatowałem partycje D i E. C nie jest jeszcze sformatowana. Pomocy :(
  • Poziom 10  
    Wiem jak się instaluje system, problem w tym, że po załadowaniu paska, mam czarny ekran. Tyle, że własnie przed chwilą próbowałem instalować z tej samej płyty na windowsie XP, pojawiło się co prawda niebieskie tło jak to w Win7 i na tym stanęło. Więc stawiam, że coś jest uszkodzone w płycie, ściągam innego Windowsa i zobaczę co będzie .
  • Poziom 10  
    Jest problem panowie ... na innym windowsie, mam przynajmniej starting windows po zapełnieniu paska "windows is loading files" - jest postęp ... lecz dalej czarny ekran z tymi paskami. Co mam robić ?
  • Poziom 34  
    Sprawdź dysk za pomocą HD Tune. Wstaw zrzut ekranu z zakładką Health.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany :) wyczytałem w necie, że mogą być problemy z instalacją Win 7 na kartach AMD (mam AMD Radeon HD6570). Zmieniłem więc na czas instalacji odczytywanie obrazu z moniotra. Kartę AMD wyjąłem, a monitor podłączyłem do karty zintegrowanej ;) Instalacja się udała. Właśnie śmigam na 64 bit :) Dzięki wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Pozdrawiam :)