Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar ciśnienia pompy hydraulicznej i jego regulacja

13 Wrz 2014 10:52 16929 5
  • Poziom 8  
    Wiele tematów było poruszanych o ciśnieniu i jego mierzeniu. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na problem moim urządzeniu :
    Mam pompę 2 sekcyjną której zalecane obroty to 1500/min oraz ciśnienie 180.
    Chciałem wyregulować ciśnienie na rozdzielaczu (monoblokowy z zaworem przelewowym).
    I tutaj moje pytanie : podłączyłem manometr do jednej z sekcji rozdzielacza - i gdy nie uruchomimy sekcji to ciśnienie na zegarze pokazuje 0. Gdy regulujemy go to maksymalnie do 50barow bo powyżej tego ciśnienia silnik pompy dusi się.
    Czy dobrze podłączam manometr , czy ta wartość zerowa to jest normalne wskazanie, oraz czy można sprawdzić inaczej (w innym miejscu) - ciśnienie pompy?

Potrzebuje tych informacji ponieważ mając silnik 12 kw spalinowy , pompa przy wydajności 30l/min nie daje sobie racy z ciśnieniem powyżej 80bar. Już zmieniłem jedna z sekcji na nowa i efekt ten sam..
    PS - węże są nowe, rozdzielacz tez. Filtr oleju sprawdzony.
  • Poziom 34  
    Samym manometrem za dużo nie zdziałasz przy regulacji pompy (ciśnienie -wydajność), najlepszy byłby stół probierczy w zaprzyjaźnionej firmie lub przepływomierz.
    Co do ustawienia ciśnienia na rozdzielaczu to wpinamy się na zasilaniu i regulując zaworem ustawiamy graniczne ciśnienie powyżej którego zawór zadziała (nastąpi "przelanie" do zbiornika)
    http://www.czek.eu/MiUG%20strona/magazyn%20miug/hdraulika/hydraulika%202.htm
    http://www.cza.republika.pl/zaj%20specjal%20n...cia%20specjalizujace%20magazyn/hydraulika.htm
  • Poziom 22  
    Witam. Jeżeli przy próbach pompa nie uzyskuje nominalnego ciśnienia i już przy ciśnieniu 80 bar brakuje mocy napędowej to należało by przeliczyć dokładnie wydajność tych pomp. Domyślam się, że sekcje tych pomp są połączone równolegle i ich sumaryczna wydajność może być dużo wyższa jak 30 l/min.
  • Poziom 8  
    Matematycznie silnik napędzający pompę jest o kilka kw większy niż potrzeba. Sugerowano mi ze przewody mogą być o zbyt małej średnicy lub filtr na zbiorniku jest niedrożny. Obie te ewentualne usterki po sprawdzeniu wykluczyłem. Wiec już naprawdę nie wiem co jest nie tak. Tym bardziej że układ jest do granic możliwości prosty.
  • Poziom 39  
    mariuszper napisał:

Czy dobrze podłączam manometr , czy ta wartość zerowa to jest normalne wskazanie, oraz czy można sprawdzić inaczej (w innym miejscu) - ciśnienie pompy?

A skąd mamy widzieć? Generalnie co mi to wszystko nie pasuje, ale jak ocenić skoro brak parametrów do oceny.
    podłączyłem manometr do jednej z sekcji rozdzielacza - i gdy nie uruchomimy sekcji to ciśnienie na zegarze pokazuje 0. Gdy regulujemy go to maksymalnie do 50barow bo powyżej tego ciśnienia silnik pompy dusi się
    Ja chyba nie rozumiem lub gubię się.
  • Poziom 22  
    Moc napędowa na doprowadzeniu na wał pompy zależy tylko od ciśnienia i wydajności pompy. Jeżeli chcemy obliczyć potrzebną moc to należy znać wydajność jednostkową pomp w cm³/min i ich prędkość obrotową, oraz ciśnienie jakie mamy osiągać. Średnicę dobranych przewodów można obliczyć.