Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens / A1226 / pralka - Dym z bebna przy wirowaniu

ryziu1987 13 Wrz 2014 11:02 2199 3
  • #1 13 Wrz 2014 11:02
    ryziu1987
    Poziom 8  

Witam.
    Miesiąc temu skończyła sie gwarancja z przedłużonym ubezpieczeniem (pralka ma 5 lat)
    Ostatnio w trakcie wirowania coś strzeliło a z bębna zaczął wydobywać się dym (relacja żony)
    Po otwarciu drzwi na ubraniach i na bębnie były gumowe kulki w kolorze kołnierza.
    Zrobiliśmy pranie ponownie, bo nie byłem świadkiem tego co się stało.
    Pralka prała normalnie - dopiero w trakcie wirowania po chwili zaczął znów wydobywać się dym a po otwarciu widać było na bębnie przypaloną szarą gumę oraz kulki na ubraniu.

W czym może być problem?
    Dzwoniłem do serwisu, ale niestety przez telefon nie dowiedziałem się za wiele - nic poza kosztami serwisu - czyli jakieś 130 zł za sam przyjazd i diagnozę.
    Otwierałem górną pokrywę pralki oraz zaglądałem od spodu i nic niepokojącego nie zauważyłem.

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2014 11:43
    skryn
    Admin grupy AGD

ryziu1987 napisał:
    w trakcie wirowania po chwili zaczął znów wydobywać się dym a po otwarciu widać było na bębnie przypaloną szarą gumę oraz kulki na ubraniu.
    W czym może być problem?

Krzyżak bębna Ci się urwał.

2
  • #3 13 Wrz 2014 12:06
    ryziu1987
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź.
    Czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć czy mogę sam się brać za naprawę czy lepiej wezwać serwis i ile mniej więcej taka naprawa może kosztować?
    Gdzie ten krzyżak się znajduje? Bęben znajduje się w takiej plastikowej osłonie która na łączeniach jest uszczelniona jakimś klejem albo czymś podobnym i dlatego nawet nie brałem się za rozkręcanie tego.

0
  • #4 21 Paź 2016 23:48
    andrzej_w_k
    Poziom 14  

Witam wszystkich u mnie w takiej pralce też się zadymiło wyczytałem że mógł pęknąć krzyżak no cóż na NORTH.pl :
    "Wanna kompletna bębnem do pralki Siemens WM12A261PL/20
    Nr katalogowy: K9A-Q8-CLM9-96C" kosztuje jedyne 701 zł :-O samego krzyżaka nie znalazłem.
    W ten sposób doczekaliśmy się z żoną nowej pralki za chyba 1300 a co do krzyżaka to pękły 2 z 3 ramion duraluminiowych i bęben obcierał o tył "wanny" (rozciąłem plastikową wannę piłką do metalu) jak dobrze pójdzie do jutro załączę zdjęcie.

Następnego dnia ... nawet że dobrze poszło i są zdjęcia.
    Na lewo połamany krzyżak (umyty z około 2 cm warstwy szlamu) na prawo rozcięta wanna ze śladami obtarć plastiku z którego tak śmierdziało :

Siemens / A1226 / pralka - Dym z bebna przy wirowaniu Siemens / A1226 / pralka - Dym z bebna przy wirowaniu

Pozdrawiam wszystkich serwisantów Andrzej

0