Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kenwood kdc 6047u - Protect

Wizzard 13 Sep 2014 11:50 1662 10
    Wizzard
    Level 9  
    Przez około tydzień miałem problem z moim audio, pod radio mam podłączone 2 wzmacniacze, pewnego dnia po włączeniu radia, pograło jakieś 10 sekund i nagle przestało grać. Samo radio było włączone, okazało się, że wzmaki się wyłączyły. Po wyłączeniu i włączeniu radia co któryś raz wzmaki się załączały, grały po 2-3 sekundy i się wyłączały. O dziwo następnego dnia jak rano jechałem do pracy wszystko się odpaliło i grało ok. Z kolei jak wracałem z pracy znowu zrobiło się to co dzień wcześniej. Przez około tydzień raz grało raz nie. Dziś wszystko odpaliło bez problemu, po czym zajechałem na chwilę do bankomatu, wyłączyłem furę i radio i po odpaleniu wyskoczył na radiu komunikat PROTECT. Czy te wyłączające się wzmaki mimo włączonego radia mogły mieć coś z tym wspólnego czy to jeszcze jakiś inny problem? Co mogło się stać z radiem? W kilku wątkach przy innych modelach kenwooda pisało, że to problem z nagrzewaniem się radia/końcówkami mocy/zwarciem, ale ostatecznie nigdzie nie padła jednoznaczna odpowiedź.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Zladok
    Level 21  
    Z opisu wygląda na to, że gdzieś, coś raz styka, raz nie. Wahania temperatury m.in. też mają na takie rzeczy wpływ.
    Zacznij kolego od sprawdzenia wszystkich połączeń, w tym:
    - kostek i połączeń przy radiu,
    - przewodów remote,
    - przewodów rca,
    - przewodów zasilających na wzmacniaczu, czy nic się ni poluzowało zarówno ze strony wzmacniaczy, jak okolicach bezpiecznika przy akumulatorze.
    - sprawdź bezpiecznik przy radiu.
    kokapetyl
    Level 43  
    Wizzard wrote:
    okazało się, że wzmaki się wyłączyły. Po wyłączeniu i włączeniu radia co któryś raz wzmaki się załączały, grały po 2-3 sekundy i się wyłączały

Nie wiem po co Ci dwa wzmacniacze, ale mniejsza z tym. Skoro nagle dwa zaczęły szwankować, powodu należy szukać w ich zasilaniu, za niskie napięcie lub za mała wydajność prądowa.
    Co do drugiej części pytania (radio i "Proteck") czy masz podpięte głośniki pod radio, jeśli tak to faktycznie mogła paść końcówka mocy.
    Wizzard
    Level 9  
    kokapetyl wrote:
    Nie wiem po co Ci dwa wzmacniacze, ale mniejsza z tym. Skoro nagle dwa zaczęły szwankować, powodu należy szukać w ich zasilaniu, za niskie napięcie lub za mała wydajność prądowa.
    Co do drugiej części pytania (radio i "Proteck") czy masz podpięte głośniki pod radio, jeśli tak to faktycznie mogła paść końcówka mocy.

Pod jednym wzmacniaczem gra sub, a pod drugim gra przedni zestaw. Wyłączają się oba ponieważ przewód remote idzie najpierw do pierwszego wzmaka, potem z niego wychodzi i idzie do drugiego wzmaka (na tym pierwszym jest remote in i out) oba wzmaki są podłączone do kondensatora, na kondensatorze mam voltomierz i przy włączonym silniku pokazywało 13.8 V więc chyba ok.
    Bezpośrednio pod radiem nie grają żadne głośniki.
    kokapetyl
    Level 43  
    Zastosuj się do postu #2, posprawdzaj poprawność wszystkich połączeń.
    m2c
    Level 19  
    Wyłącz końcówkę mocy w radiu, może coś jest z nią nie tak. I tak nie jest ci potrzebna, tylko podgrzewa radio.
    Wizzard
    Level 9  
    Po wciśnięciu reseta na radiu protect zniknął i gra, połączenia posprawdzałem, wszystkie wyglądają w porządku, zobaczymy czy będzie dalej się wyłączało czy nie.

Jak wyłączyć końcówkę mocy?
    Zladok
    Level 21  
    Radio może mieć, a może nie mieć funkcji włączania/wyłączania zintegrowanej końcówki mocy - szukaj w ustawieniach czegoś w stylu "integrated amp - on/off".
    Skoro to na radiu zapalał się "protect" to posprawdzaj właśnie jego złącza: zasilanie, bezpiecznik, remote, rca - być może gdzieś któryś przewód się przetarł, poluzował, dotyka obudowy radia itp.
    Wizzard
    Level 9  
    Wcześniej nie mogłem rozkminić kiedy ten protect się włącza bo włączał się dosyć rzadko. W tej chwili włącza się za każdym razem gdy przekroczę określoną głośność na radiu. Wystarczy zdjąć panel, wcisnąć przycisk reset i gra do czasu gdy nie ustawie radia za głośno. Ktoś ma pomysł co to może być? Tak jak pisałem, głośniki nie grają bezpośrednio pod radiem, zarówno sub jak i przedni zestaw jest pod dwoma oddzielnymi wzmacniaczami.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Zladok wrote:
    Zacznij kolego od sprawdzenia wszystkich połączeń, w tym:
    - kostek i połączeń przy radiu,

Sprawdź lub wymień zasilanie radia, bo na 99% brakuje prądu ... czasem przy takich objawach okazywało się że masy brakowało w kostce iso i radio ją "ciągnęło"przez kabel antenowy.
    Wizzard
    Level 9  
    Instalacja sprawdzona, jest ok. Wcześniej wystarczyło zresetować radio i zaczynało grać, w pewnym momencie po którymś "protekcie" reset nie pomógł i protect wyświetla się cały czas po włączeniu. Kolega podobno sprawdzał i zwarcia na radiu nie ma. Co to może być?

Radio sprawdzał na zasilaczu, a nie na instalacji w samochodzie i też protect wywala.