Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset Laptopa Przy Ładowaniu Win xp

mozjesznh 13 Sep 2014 12:15 1986 19
 • #1
  mozjesznh
  Level 9  
  Witam.
  Gdy włączam laptopa pojawia się ekran wyboru trybu włączenia Windowsa, Tryb normalny, awaryjny lub przywrócenie systemu. Po wybraniu obojętne jakiej opcji gdy ładuje mi się Windows wyskakuje na 2 sekundy blue screen i laptop się resetuje i tak za każdym razem nie jestem w stanie normalnie go włączyć.

  Robiłem test programem MHDD i wszystko w porządku, resetowałem cmos i dalej to samo wczoraj przy próbie zainstalowania Windowsa od nowa lub naprawy wyskakuje blue screen i stoi w miejscu.

  Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić.

  Moja wiedza na temat naprawy jest na poziomie średnim ale liczę że z wasza pomocą dam rade to zrobić.

  Laptop Toshiba Satellite L100-179, system Windows XP.
 • #2
  marek216

  Level 43  
  Płyta z XP i opcja naprawy systemu.
 • #3
  mozjesznh
  Level 9  
  Właśnie tak zrobiłem i wyskakuje blue screen przy tej opcji jak i przy opcji zainstalowaniu Windowsa od nowa.
 • #4
  h3liax
  Level 9  
  mozjesznh wrote:
  Witam mam problem.
  Mianowicie gdy włączam laptopa pojawia sie ekran wyboru trybu włączenia Windowsa, Tryb normalny , awaryjny albo przywrócenie systemy. Po wybraniu obojętne jakiej opcji gdy ładuje mi się Windows wyskakuje na 2 sec blue screen i laptop się resetuje i tak za każdym razem nie jestem w stanie normalnie go włączyć.
  Robiłem test programem MHDD i wszystko w porządku , tak że robiłem reset biosa przez wyciągnięcie bateryjki biosa i dalej to samo wczoraj przy próbie zainstalowania Windowsa od nowa przy wyborze zainstalowania go od nowa jak i naprawy go wyskakuje blue screen i stoi w miejscu...
  Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić...
  Moja wiedza na temat naprawy jest na poziomie średnim ale licze że z wasza pomocą dam rade to zrobić.  Laptop Toshiba Satellite L100-179
  Windows XP


  Witaj mozjesznh,

  To mylące .... jeśli tylko próbował cały program..if mhdd ... ty ....
  1 Myślę, i masz już do czyszczenia wszystkich powierzchni wentylatora!
  2 Czy HDD Jest w dobrym stanie, nie uszkodzony sektor?
  3 Czy RAM lub wspomnienia przejść test w BIOS rozruch?

  Tak długo, jak wiedziałem, że niebieski ekran (Blue Screen of Death / BZT) jeść, jeśli coś złego się wydarzy na swoje peryferyjne tj: złe sektory dysku uczynią inharmony / złe harmonię i proces pracy z pisania i czytania, brudne wentylator spowoduje dużo ciepła na procesorze, dysfunkcja pamięci RAM uczyni system abitur uszkodzony.

  Proszę, wybacz mi z moim języku

  Pozdrowienia,
  h3liax-No free
 • #5
  mozjesznh
  Level 9  
  1 Wiatrak przeczyszczony.
  2 Program MHDD nie wykazał żadnych BAD Sektorów.
  A co do reszty przepraszam ale nie rozumiem.
  W dalszym ciągu proszę o pomoc , ponieważ problem dalej tkwi i nie wiem co mam robić.
 • #6
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Wciskaj cały czas F8 podczas uruchamiania aż pokażą się zaawansowane opcje rozruchu lub jeśli same wyskakują wybierz "Wyłącz automatyczne uruchamianie komputera po awarii systemu". Odczytaj kod z niebieskiego ekranu i podaj lub wstaw zdjęcie ekranu dobrej jakości.
 • #9
  razorblade
  Level 13  
  Witaj, włóż płytę z windows xp, upewnij się że napęd w bios jest ustawiony jako pierwszy do bootu. Następnie postępuje zgodnie z procedurą uruchomienia konsoli odzyskiwania. Poniższe kroki kopiuję ci bezpośrednio z oficjalnej strony supportu - https://support.microsoft.com/kb/314058/pl

  Quote:
  Opcja 2. Uruchamianie konsoli odzyskiwania systemu Windows za pomocą dysku CD-ROM systemu Windows XP

  Jeśli konsola odzyskiwania nie jest preinstalowana, można uruchomić komputer i korzystać z konsoli odzyskiwania bezpośrednio z dysku instalacyjnego systemu Windows XP. Jeśli na komputerze jest już uruchomiony system Windows i jest planowane dodanie konsoli odzyskiwania systemu Windows jako opcji uruchamiania, przejdź do następnej sekcji „Dodawanie konsoli odzyskiwania systemu Windows jako opcji uruchamiania”.
  Włóż dysk CD systemu Windows XP do stacji dysków CD i ponownie uruchom komputer. Jeśli zostanie wyświetlony monit, wybierz opcje wymagane do uruchomienia (rozruchu) systemu z dysku CD.
  Gdy zostanie wyświetlona tekstowa część Instalatora, postępuj zgodnie z wyświetlanymi monitami. Wybierz opcję naprawy lub odzyskiwania, naciskając klawisz R.
  W przypadku komputera z konfiguracją uruchamiania jednego z kilku systemów operacyjnych wybierz instalację, do której chcesz uzyskać dostęp za pomocą konsoli odzyskiwania.
  Gdy pojawi się monit, wpisz hasło administratora.
  W wierszu polecenia wpisz polecenia konsoli odzyskiwania. Informacje o poleceniach można uzyskać w sekcji „Polecenia dostępne w konsoli odzyskiwania systemu Windows”.
  W każdej chwili można wpisać polecenie Help, aby wyświetlić listę dostępnych poleceń.
  W każdej chwili można wpisać polecenie Help nazwa_polecenia, aby uzyskać pomoc dotyczącą polecenia. Wpisując na przykład polecenie help attrib, można uzyskać pomoc dotyczącą polecenia do obsługi atrybutów.
  W dowolnej chwili można zakończyć działanie konsoli odzyskiwania systemu Windows, wpisując ciąg Exit w wierszu polecenia.


  Quote:
  Używanie konsoli poleceń w konsoli odzyskiwania systemu Windows

  Konsola odzyskiwania daje ograniczony dostęp do woluminów systemów plików NTFS, FAT i FAT32. Konsola odzyskiwania zapobiega ładowaniu znanego graficznego interfejsu użytkownika (GUI, Graphical User Interface) systemu Windows w celu naprawienia i odzyskania funkcji systemu Windows.

  Po uruchomieniu konsoli odzyskiwania systemu Windows wyświetlany jest następujący komunikat:
  Microsoft Windows(R) Recovery Console

  The Recovery Console provides system repair and recovery functionality. (Konsola odzyskiwania dostarcza funkcje związane z naprawą i odzyskiwaniem systemu.)
  Type EXIT to exit the Recovery Console and restart the computer. (Wpisz polecenie EXIT, aby zamknąć konsolę odzyskiwania i ponownie uruchomić komputer.)

  1: C:\WINDOWS

  Do której instalacji systemu Windows chcesz się zalogować
  (Naciśnij klawisz ENTER, aby anulować)?
  Należy wprowadzić numer odpowiedniej instalacji systemu Windows. W tym przykładzie należy nacisnąć klawisz 1. Następnie system Windows wyświetli monit o wprowadzenie hasła konta administratora.

  Uwaga: Jeżeli niepoprawne hasło zostanie użyte kolejno trzy razy, konsola odzyskiwania systemu Windows zostanie zamknięta. W przypadku braku lub uszkodzenia bazy danych Menedżera kont zabezpieczeń (SAM, Security Accounts Manager) nie można korzystać z konsoli odzyskiwania systemu Windows, ponieważ nie jest możliwe poprawne uwierzytelnienie. Po wprowadzeniu hasła i uruchomieniu konsoli odzyskiwania systemu Windows należy wpisać polecenie Exit, aby ponownie uruchomić komputer.

  W przypadku korzystania z systemu Windows XP Professional można ustawić zasady grupy w celu włączenia automatycznego logowania administracyjnego. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu konfigurowania konsoli odzyskiwania w celu włączenia automatycznego logowania administracyjnego, kliknij następujący numer artykułu, aby wyświetlić ten artykuł z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
  312149 Jak umożliwić administratorowi logowanie się automatycznie w Konsoli odzyskiwania
  Polecenia dostępne w konsoli odzyskiwania systemu Windows

  W konsoli odzyskiwania systemu Windows są dostępne następujące polecenia. Wielkość liter nie jest rozróżniana w poleceniach.

  Ostrzeżenie Niektóre z tych poleceń mogą spowodować, że system przestanie działać. Przed wprowadzeniem polecenia w wierszu polecenia należy przeczytać wszystkie informacje na jego temat. W przypadku pytań lub niejasności dotyczących określonego polecenia należy skontaktować się z pracownikiem pomocy technicznej w celu uzyskania porady.
  HELP

  Polecenie help służy do wyświetlenia listy następujących obsługiwanych poleceń:
  attrib del fixboot more set
  batch delete fixmbr mkdir systemroot
  bootcfg dir format more type
  cd disable help net
  chdir diskpart listsvc rd
  chkdsk enable logon ren
  cls exit map rename
  copy expand md rmdir  Polecenia które ciebie będą najbardziej na tą chwile interesowały to kolejno: chkdsk, fixboot oraz fixmbr .

  Po przeprowadzeniu tej procedury sprawdź czy system startuje.
 • #10
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Wstaw też SMART dysku zanim zaczniesz próbę naprawy Windowsa.
 • #11
  mozjesznh
  Level 9  
  Problem w tym że gdy próbuje naprawić system lub zainstalować Windowsa od nowa wyskakuje blue screen ten który pokazałem wcześniej.
 • #12
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  mati211p wrote:
  Wstaw też SMART dysku zanim zaczniesz próbę naprawy Windowsa.
 • #13
  mozjesznh
  Level 9  
  Czy chodzi o wynik skanu programu MHDD , ponieważ tak jak pisałem moja wiedza jest średnia. I nie wiem co to SMART dysku.
 • #15
  swiercm
  Moderator on vacation ...
  Jeśli już uruchamiasz MHDD, to zrób zdjęcie SMART i przy okazji zrób skan powierzchni dysku.
  http://netdiag.pl/artykuly/mhdd/
  http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/
  i już podana wyżej instrukcja do MHDD, kolegi Nirvanowca.
 • #17
  Zbych-Z4
  Level 12  
  Pobierz sobie Hirens boot CD np 10 i uruchom Memtest, możliwe, że masz uszkodzoną pamięć RAM.
 • #18
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Zbych-Z4 wrote:
  Pobierz sobie Hirens boot CD np 10 i uruchom Memtest, możliwe, że masz uszkodzoną pamięć RAM.

  To też dobrze sprawdzić, poza tym są też błędy odczytu i zapisu na dysk.
 • #19
  mozjesznh
  Level 9  
  Właśnie ściągam i będę sprawdzał, a tak na marginesie to co nici z naprawy w warunkach domowych?
 • #20
  Zbych-Z4
  Level 12  
  Jeżeli okaże się uszkodzona pamięć ram to wystarczy ją wymienić na drugą sprawną i po kłopocie.