Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DMP-BD10A - Czyszczenie lasera Bluray

Slawop80 13 Wrz 2014 12:32 3741 2
  • #1 13 Wrz 2014 12:32
    Slawop80
    Poziom 7  

Dzień dobry, moim głównym problemem jest czy w warunkach domowych możliwe jest bezpieczne wyczyszczenie lasera Bluray? Od kilku lat czyszczę lasery w swoich odtwarzaczach CD i DVD (marantz) i nagrywarkach komputerowych i nadal działają. Używam wacika do uszu nasączonego alkoholem izopropylenowym.
    Od kilku dni czytam artykuły na stronach polskich i anglojęzycznych i spotykam się ze stwierdzeniami, że lasery Bluray wyraźnie się różnią od tych z CD i DVD i nie należy ich czyścić domowymi metodami.
    Odtwarzacz Panasonic DMP-10A ma problem z "wczytaniem" płyty, później już jest już ok. Koszt nowego lasera to 2460 zł! Rozkręciłem napęd bez problemu. Dostęp do obu soczewek lasera jest bardzo dobry.
    Mam wątpliwości czy spróbować go samemu wyczyścić? Nie chciałbym go zniszczyć bezpowrotnie. Proszę o poradę ludzi, którzy mają doświadczenie. Z góry dziękuję

1 2
  • #2 17 Wrz 2014 15:50
    grubas
    Poziom 40  

Nie widzę różnicy w czyszczeniu lasera Bluray. Czyszczę standardowo jak każdy inny laser.
    A tą cenę lasera to chyba sobie tak strzeliłeś :-) Za tą cenę to byś miał ponad 10 odtwarzaczy.

0
  • #3 08 Kwi 2015 12:50
    Andy_M
    Poziom 13  

Witam !
    Ja w pierwszym podejściu potraktowałbym tylko suchym wacikiem i sprężonym powietrzem. Alkohol lubi matowić plastikowe soczewki, a ze szklanych może usuąć warstwę antyrefleksyjną ( taka niebiesko-fioletowa powłoka )

0
  Szukaj w 5mln produktów