Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c350 Zagina rogi kartek

13 Wrz 2014 13:34 1944 12
  • Poziom 9  
    Kupiłem Urządzenie Konica-minolta Bizhub C350 i niestety po zainstalowaniu u mnie maszyny podczas kopiowania czy druku z komputera zagina rogi kartek czasem papier się zacina, jak pozagina rogi kartek to zazwyczaj zacina się w finiszerze. Finiszer nie zagina rogów bo po jego zdemontowaniu kartki wychodziły z maszyny z zagiętymi rogami.
    Dzieje się to tylko na papierze A4 niezależnie od podajnika i ułożenia papieru w szufladzie przy papierze A3 niema najmniejszego problemu.
    Zdjęcia pokazują jak wygląda papier

Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    A co te kartki takie wymiętolone, nie są one czasem wilgotne? Kup nowa ryzę papieru i sprawdź. Zaginanie to jeden problem ale drugi to zapewne wilgotny papier stąd zacięcia.
  • Poziom 9  
    Papier jest świeżo kupiony + przełożony z drukarki co używałem dotychczas a może być to wina jakości papieru tzn ja cały czas używam papier z Macro ARO i dotychczas nie miałem z nim najmniejszego problemu.
  • Poziom 23  
    kolego
    zwróć sie do sprzedawcy - to sie kwalifikuje na naprawę gwarancyjną.
    Jeśli chodzi o fierkę to też założenie/sprzedanie maszyny z innym hasłem niż standardowe jest niedopuszczalne. Przywrócenie hasła powinien zrobić sprzedawca.
    Inna sprawa w jakim stanie była ta maszyna. Jaki licznik? itd.
  • Poziom 23  
    Puść papier A4R i zobacz wynik. Przy zwykłym A4 zatnij maszyne przed piecem i po i zobacz wyniki.
  • Poziom 24  
    Jak tak Ci robi na nowym papierze to fuser ma pomarszczone rolki jest powygrzewany dla klienta nic na nim nie wydrukujesz. Zagięcie nie wygląda na sprasowane więc zagina gdzieś za fuserem. Zrób kontrolowane zacięcie i sprawdź.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Obstawiam spieki z tonera w piecyku spowodowane używaniem słabego zamiennika. Podczas utrwalania drobinki tonera parują oklejając tor prowadzenia kartki. Najcześciej powodował to czarny toner. Czy piecyk nie ma rownież uszkodzonych palcy separatora ? Jeszcze pozostaje kwestja ruchomej klapki od zewnętrznej strony piecyka . Często kruszyly sie zawiasy od niej i klapka nie trzymała sie na swoim miejscu. Dużo by dało sprawdzenie maszyny na innym piecyku.

C.
  • Poziom 9  
    piotr_krak napisał:
    Zrób kontrolowane zacięcie i sprawdź

jak to zrobić?
    copyman napisał:
    Czy piecyk nie ma rownież uszkodzonych palcy separatora ? Jeszcze pozostaje kwestja ruchomej klapki od zewnętrznej strony piecyka

starałem się jak najdokładniej obejrzeć piec itp nie zauważyłem żadnych uszkodzeń jutro jak będę w biurze to jeszcze raz zobaczę ale tak po głębszych zastanowieniu mam wątpliwość co do jakości papieru z makro bo na papierze a3 nie było najmniejszego problemu a wczoraj sporo drukowałem na a3 i nic a a4 prawie za każdym razem
  • Poziom 23  
    Otwórz maszyne w odpowiednim momencie.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Spróbuj zatem włożyć papier A4 do tej kasety gdzie masz A3 i sprawdź czy bedzie zaginac. Papier z Makro to był Polspeed tylko w innym opakowaniu. Ten sam producent , ta sama gramatura tylko z białoscią było tak jak im sie udało :) Długi czas korzystaliśmy z tego papieru w firmie i u klientów i nigdy nie było problemów . Chyba że teraz jakość tak mocno obniżyli ...

C.
  • Poziom 9  
    copyman napisał:
    Spróbuj zatem włożyć papier A4 do tej kasety gdzie masz A3 i sprawdź czy bedzie zaginac. Papier z Makro to był Polspeed tylko w innym opakowaniu. Ten sam producent , ta sama gramatura tylko z białoscią było tak jak im sie udało Długi czas korzystaliśmy z tego papieru w firmie i u klientów i nigdy nie było problemów . Chyba że teraz jakość tak mocno obniżyli ...

C.

kupiłem inny papier i bez zmian
    nie zależnie w której szufladzie jest A4 dzieje się to samo
    mało tego zauważyłem dziś że przy druku w kolorze tak jakby był "kolor rozjechany"

Bizhub c350 Zagina rogi kartek

najgorsze że zaczynam żałować że kupiłem ta maszynę bo miała mi wyeliminować problem jak dotychczas kilku sprzętów w biurze a na chwile obecną stoi tylko dodatkowy wielki grat

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

miałem chwile i zrobiłam kilka takich wydruków z maszyny

Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek
    Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek Bizhub c350 Zagina rogi kartek
  • Moderator
    papluch napisał:
    najgorsze że zaczynam żałować że kupiłem ta maszynę bo miała mi wyeliminować problem
    01_cezi napisał:
    kolego
    zwróć sie do sprzedawcy - to sie kwalifikuje na naprawę gwarancyjną.

Wątek zamykam. Do niczego nie prowadzi. Autor nie radzi sobie z maszyną. Pomoże reklamacja u sprzedawcy lub wezwanie dobrego serwisu. Decyzja należy do Autora.
  • Poziom 9  
    Wszystkie problemy rozwiązane
    Nierówny wydruk wystarczyło czyszczenie
    zaginanie rogów kartek było przyczyna brak elementu przy piecyku dokładnie tego co jest wskazany palcem na foto z tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10180247#10180247
    element został uzupełniony i wszystkie problemy zniknęły

dziękuje bardzo wszystkim co próbowali w jakimś stopniu pomóc