Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh12 460km silnik d12c - słabe cisnienie oleju w silniku

Bartek scania 13 Wrz 2014 14:33 3075 5
  • #1 13 Wrz 2014 14:33
    Bartek scania
    Poziom 6  

Witam, najpierw podam dane pojazdu, VIN: Y............B242743, silnik D12C, moc 460km, rok 2001.

A więc, mam problem z cisnieniem oleju a mianowicie przy rozgrzanym silniku spada do 0,5 bara na wolnych obrotach (mierzone zegarem) na wysokich ponad 3 bar. Pierwsze co to wymieniłem panewki na wale korbowym i wstawiłem nową pompe oleju, nowy olej i filtry. Objawy dalej takie same. Zawory redukcyjne pompy oleju są aż 3, dwa w bloku jeden w podstawie filtrów, jeden wstawiłem nowy a pozostałe wziełem z innego samochodu sprawnego i dalej brak cisnienia, i nie jestem pewien czy to wina wału bo aż taki spadek cisnienia nie wiem czy jest możliwy przez panewki. Smok cały nie popekany. Silnik pracuję normalnie nie hałasuje. Macie jakieś sugestie. ??

0 5
  • #2 14 Wrz 2014 14:25
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Wałek rozrządu??

0
  • #3 23 Wrz 2014 18:40
    Bartek scania
    Poziom 6  

Dzisiaj wyciągnełem obydwa wałki rozrządu i są w dobrym stanie. Panewki nawet nie ruszone.

0
  • #5 23 Wrz 2014 20:16
    HADŻI
    Poziom 18  

A może oringi na zaworze od veb-a,na rurce do osi dzwigni zaworowych i pod zaworem łatwo je ściąć przy nie odpowiednim montażu.

0
  • #6 29 Wrz 2014 13:14
    Bartek scania
    Poziom 6  

Sprawa rozwiązana. CZUJNIK!

Miałem takiego pecha że nowy zegar (barometr) do mierzenia ciśnienia był uszkodzony i źle wskazywał cisnienie, ale tak wskazywał identycznie jak uszkodzony czujnik, że wykluczyłem wine czujnika. Aż mnie tchneło i wziełem wszystkie zegary z pistoletów do pompowania i dopiero się okazało że cisnienie jednak jest. Lekcja niesamowita, ale tyle forum przejrzałem że takiego przypadku nie znalazłem.

Dziękuje wszystkim za posty.

PS: najlepiej kupić zegar zalany gliceryną, taki jak w C360.

0