Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rover 618 si b+g; szarpanie na gazie

sdawid123 13 Sep 2014 16:26 1530 14
    sdawid123
    Level 9  
    witam, mam problem z jazdą na gazie (parownik), podczas jazdy samochód powyżej 2 tys/obr zaczyna szarpać i tak jakby czasami maił problem z paleniem na wszystkie tłoki. miałem podobny problem ale po wymianie świec wszystko było w porządku ( wymiana około 3 tygodnie temu). Na benzynie pracuje bez zarzutu. Proszę o wskazówki naprawy, z góry dziękuje :)
    sdawid123
    Level 9  
    rover 618 si b+g; szarpanie na gazie

foto z układu. Mikser a wydaje mi się że chyba śruba( początkujący :/) oraz dodam że zaczyna przerywać na gazie nie od razu jak się przełączy tylko po przejechaniu kilku km.
    sdawid123
    Level 9  
    Niestety nic to nie pomogło, ale filtr był do wymiany ;)
    sdawid123
    Level 9  
    czy powodem tego może być przestarzały palec aparatu zapłonowego?
    sdawid123
    Level 9  
    niby nie marznie. Po przetarciu palca zapłonowego szarpanie tak jakby umilkło, czasami tylko się zdarzy oraz auto zaczyna chwilami dusić się na gazie.
    sdawid123
    Level 9  
    założyłem palec lecz jest jeszcze gorzej niż na starym. czy kopułka też jest konieczna?
    sdawid123
    Level 9  
    a jak sprawdzić czy to może być wina reduktora? ponieważ przeczytałem że szarpać i dusić się może z tego powodu
    jurek1087
    Level 8  
    a świece już sprawdzałeś bo wątpię że to reduktor a co do kopułki to raczej też i sprawdz wszystkie styki elektryczne od lpg
    sdawid123
    Level 9  
    świece mają może niecały miesiąc
    jurek1087
    Level 8  
    odkręć tą śrubę na wężu do miksera na maksa i jazda próbna jak się pogorszy to przykręć o pół obrotu i tak aż dojdziesz prawie do końca jak nie pomoże to ustaw spowrotem tak jak masz teraz mi to wygląda na zbyt małą dawkę gazu, a z parownika spuszczałeś już syf który się w nim zbiera spuszcza się go śrubą która znajduje się na dole parownika odkręć ją i jeździmy parę kilometrów aż zleci i wkręcamy ją na miejsce i sprawdź jeszcze filtr powietrza
    sdawid123
    Level 9  
    przyczyną były przewody które robiły przebicie na świecach