Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rover 618 si b+g; szarpanie na gazie

13 Wrz 2014 16:26 1416 14
  • Poziom 9  
    witam, mam problem z jazdą na gazie (parownik), podczas jazdy samochód powyżej 2 tys/obr zaczyna szarpać i tak jakby czasami maił problem z paleniem na wszystkie tłoki. miałem podobny problem ale po wymianie świec wszystko było w porządku ( wymiana około 3 tygodnie temu). Na benzynie pracuje bez zarzutu. Proszę o wskazówki naprawy, z góry dziękuje :)
  • Poziom 9  
    rover 618 si b+g; szarpanie na gazie

foto z układu. Mikser a wydaje mi się że chyba śruba( początkujący :/) oraz dodam że zaczyna przerywać na gazie nie od razu jak się przełączy tylko po przejechaniu kilku km.
  • Poziom 9  
    Niestety nic to nie pomogło, ale filtr był do wymiany ;)
  • Poziom 9  
    czy powodem tego może być przestarzały palec aparatu zapłonowego?
  • Poziom 9  
    niby nie marznie. Po przetarciu palca zapłonowego szarpanie tak jakby umilkło, czasami tylko się zdarzy oraz auto zaczyna chwilami dusić się na gazie.
  • Poziom 9  
    założyłem palec lecz jest jeszcze gorzej niż na starym. czy kopułka też jest konieczna?
  • Poziom 9  
    a jak sprawdzić czy to może być wina reduktora? ponieważ przeczytałem że szarpać i dusić się może z tego powodu
  • Poziom 7  
    a świece już sprawdzałeś bo wątpię że to reduktor a co do kopułki to raczej też i sprawdz wszystkie styki elektryczne od lpg
  • Poziom 9  
    świece mają może niecały miesiąc
  • Poziom 7  
    odkręć tą śrubę na wężu do miksera na maksa i jazda próbna jak się pogorszy to przykręć o pół obrotu i tak aż dojdziesz prawie do końca jak nie pomoże to ustaw spowrotem tak jak masz teraz mi to wygląda na zbyt małą dawkę gazu, a z parownika spuszczałeś już syf który się w nim zbiera spuszcza się go śrubą która znajduje się na dole parownika odkręć ją i jeździmy parę kilometrów aż zleci i wkręcamy ją na miejsce i sprawdź jeszcze filtr powietrza
  • Poziom 9  
    przyczyną były przewody które robiły przebicie na świecach