Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zyxel FSG2200HNU - Dane do logowania Multiplay router

13 Sep 2014 16:50 14358 7
  • Level 8  
    Witam, od kilku dni posiadam internet z Multiplay, mam problem z routerem który dostałem jest to Zyxel FSG2200HNU, problem polega na tym że zostały zmienione dane do logowania. A musiałbym się zalogować aby zmienić hasło do sieci wifi. W instrukcji pisze login admin password admin lecz nie działają. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jakie są aktualne dane do logowania? Może ktoś wie jakie multiplay daje dane.
  • Level 43  
    Pozostaje jedynie reset do ustawień fabrycznych.
  • Level 8  
    Gdy wykonam reset to czy wtedy nie będę musiał na nowo skonfigurować router? Nie posiadam danych do łącza internetowego
  • Level 13  
    Sam się nad tym zastanawiam.. a wiecie dlaczego? Wstawiają nam router Zyxela jak w tytule ze zmienionym hasłem dostępu.. ponadto fabrycznie ustawiony jest:

SSID: Multiplay_(tu 4 ostatnie znaki MACa)
    Hasło: (tu MAC pisany od tyłu)

Ludzie przecież to jest PARODIA - każdy średnio rozgarnięty gość z androidem i wifi analyzerem widzi nasz SSID i MAC, wystarczy go wpisać od tyłu i ma dostęp do naszej sieci..

Nie można zalogować się by zmienić hasło, zarządzać QoSem cokolwiek, nawet nie mogę wyłączyć tego niebezpiecznego WIFI.

Jest tu ktoś z doświadczeniem w tej firmie?
  • Level 8  
    Po przeczytaniu umowy nie znalazłem żadnego podpunktu zabraniającego zmiany hasła i nazwy. Na dniach mam zamiar zadzwonić do tej firmy i się zapytać co jest grane z tym internetem, niby moje łącze internetowe nawet nie moge go w 50% wykorzystać.
  • Level 13  
    Co masz na myśli pisząc "wykorzystać"? Gwarantowana prędkość opisana jest w umowie natomiast nie ma nigdzie słowa o zablokowaniu dostępu do routera.

Po pierwsze podchodzi to pod ochronę danych osobowych a po drugie pani na infolinii gdy powiedziałem jej, że zataili ten fakt przed podpisaniem umowy bezczelnie stwierdziła, że nie pytałem a mogłem zapytać - czy dają hasło do modemu, routera no kurka przecież to chyba logiczne - wyobrażasz sobie liveboxa bez hasła? P A R O D I A, sam Bareja by się uśmiał.
  • Level 1  
    Spróbuj .
    adres: 192.168.5.1
    Użytkownik: user
    Hasło: MULTIPLAY654321 lub user ( u mnnie było user)
  • Level 8  
    Dzięki, działa mi MULTIPLAY654321 lecz jest to tylko hasło do konta użytkownika. Ale zawsze coś.