Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyzerować licznik energii ORNO

Daro1003 13 Wrz 2014 17:35 7365 13
  • #1 13 Wrz 2014 17:35
    Daro1003
    Poziom 16  

Witam

Posiadam 3 fazowy licznik energii elektrycznej ORNO. Chciałbym go wyzerować i zamontować jako pod-licznik. Czy jest taka możliwość i jak to zrobić ? Licznik mam już rozkręcony.

0 13
  • #2 13 Wrz 2014 20:15
    zbich70
    Specjalista elektryk

Ale po co chesz go zerować?
    I tak zużycie energii będziesz liczył odejmując wskazanie poprzednie od bieżącego.
    Jakie ma znaczenie czy licznik startuje od zera, czy ma stan początkowy?
    Daremny trud.

2
  • #3 14 Wrz 2014 09:21
    Daro1003
    Poziom 16  

Chce go zamontować znajomemu który wynajmuje lokal sklepowy. Dla niego nie ma znaczenia że licznik jest używany ale chce aby szedł od zera i mam okazje sprzedać swój licznik a jeśli go nie wyzeruje to znajomy kupi nowy który będę montował.
    Wydaje mi się że powinna być możliwość wyzerowania takiego licznika.

0
  • #4 14 Wrz 2014 09:23
    TWK
    Specjalista elektryk

Daro1003 napisał:
    znajomy kupi nowy który będę montował
    A czy na pewno nowy licznik będzie miał 000000,00, czy też może jakieś kilka kWh nabite w wyniku sprawdzania? Liczniki zakładane przez ZE zawsze (w znanych mi przypadkach) mają niezerowe wskazanie.

0
  • #5 14 Wrz 2014 09:41
    zbich70
    Specjalista elektryk

Daro1003 napisał:
    Wydaje mi się że powinna być możliwość wyzerowania takiego licznika.

A mi się wydaje, że nie powinno być możliwości zerowania, lub przynajmniej powinno to być bardzo utrudnione.
    Dlaczego?
    Liczniki w większości przypadków służą nie tylko do informowania o ilości zużytej energii, ale zwłaszcza do rozliczeń finansowych.

Nie zauważasz analogii z samochodowymi licznikami przebiegu?
    Zapytaj znajomego czy kupi używane auto z przebiegiem 0,0km ;)

0
  • #6 14 Wrz 2014 09:47
    Daro1003
    Poziom 16  

Tego nie wiem. Wydaje mi się że kupując taki licznik w hurtowni ma 000000,00.
    Wiem że mój licznik to wskaźnik zużycia energii a nie licznik z ZE dokładny model to ORNO OR-03Y

0
  • #7 14 Wrz 2014 10:14
    czesiu
    Poziom 33  

Kupowałem niedawno liczniki elektroniczne z F&F i były wyzerowane, ale przekładnię przekładników można wprowadzić tylko raz, i licznika wyzerować się nie da.
    Chyba że tą samą metodą co w samochodach.

3
  • #8 14 Wrz 2014 10:50
    Daro1003
    Poziom 16  

Napisałem e-meila do serwisu ORNO myślę że się sprawa rozwiąże jak tylko dostanę odpowiedz.

1
  • #9 15 Lip 2016 16:52
    Sa2k
    Poziom 17  

Witam panowie

Odgrzeję troszkę temat ;)

Reset jak reset, potrzebuję przestawić licznik Orno OR-WE-501 na tryb "Rewersyjny" .

Liczniki elektroniczne nowej generacji , mają najczęściej trzy tryby pracy : jednokierunkowy , dwukierunkowy i rewersyjny.

Tylko w trybie rewersyjnym , liczniki mierzy w która stronę prąd płynie , tzn. jak podłączymy go odwrotnie mierzy do tyłu.

Takie zastosowanie licznika potrzebne mi do systemu ON-Grid z ogniwami słonecznymi.

W liczniku po otwarciu widać 6 pinowe gniazdo

0
  • #10 15 Lip 2016 21:35
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Musisz pod to gniazdo podlaczyc programator i przestawic ustawienia.

0
  • #11 16 Lip 2016 23:26
    Sa2k
    Poziom 17  

Niewątpliwie masz rację. Tylko jak mam to uczynić bez znajomości wyprowadzeń ?
    Po za tym nie jestem programistą

0
  • #12 16 Lip 2016 23:51
    boguslaw robak
    Poziom 20  

Witam ja oddałem taki licznik po gwaranci w siedzibie ORNO w Mikołowie do wyzerowania i po tygodniu odebrałem wyzerowany koszt to niecałe 10 zł i da się pozdrawiam.

0
  • #13 23 Sty 2018 21:48
    Gold.pirat
    Poziom 10  

Witam

Myślę, że każdy licznik ORNO na podobną zasadę działania.
    Trafił mi się taki licznik pogwarancyjny do dalszej odsprzedaży, typ ORNO OR-WE-501.
    Licznik nie służył do celów rozliczeniowych, a tylko do celów orientacyjnych poboru energii.
    Oparty jest na pamięci ST24C02.
    Aby go wyzerować należy wyczyścić tą pamięć.
    Zapisać same "FF".

Pozdrawiam
    Grzegorz

0
  • #14 29 Lis 2018 20:46
    tomaso90
    Poziom 4  

Witam, ostatnio podłączylem trojfazowy licznik Orno. Jednak mam do Was pytanie, czy powinien byc on ciągle podświetlony na niebiesko? Caly czas sie swieci, jak odetne zasilanie wtedy wyswietlacz przygasa, jak jest zainstalowany w skrzynce bez przerwy sie swieci podswietlenie. Prosze o informacje czy tez tak macie? Jak wyzerować licznik energii ORNO

0