Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen berlingo II - Wymiana modułu zespolonego IMMO

13 Wrz 2014 19:07 1995 7
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z citroenem berlingo z 2005r 1.9
    Uszkodziła się manetka kierunkowskazów więc kupiłem cały zespolony używany moduł. Po podłączeniu nowego zespolonego włącznika auto nie odpala.
    Zauważyłem że moduł ten ma związek z IMMO więc podłączyłem Autocoma i zakodowałem nowe klucze pod nowy moduł i nadal nic auto nie odpala.
    Rozebrałem oba moduły zespolone aby je porównać okazało się że jest w nich zupełnie inna elektronika.
    Jeden moduł jest DELPHI drugi DAV
    Czy to ma wpływ na to że auto nie odpala ? czy problem jest nadal w IMMO

Proszę o pomoc :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Czyli ten co się zepsuł to delphi czy com2000 ?? , dav-a nie spotkałem.Podejrzewam że jak sciągałeś kierownicę to coś naruszyłeś przy module immo co jest przy stacyjce. Spotkałem się już z tym że po takiej wymianie był problem z poduszką powietrzną, ale żeby nie chciał odpalić??. Trochę się dziwię że założyłeś przełącznik innego producenta i że kostki pasowały..... . Twoja instalacja elektryczna jest na multipleksie i ona nie lubi jak się do niej zakłada komponenty innych producentów.
  • Poziom 10  
    Mój oryginalny sterownik jest firmy DAV a elektronika w środku magneti marelli.
    Ten nowy sterownik DELPHI ma zupełnie inna płytkę PCB są inaczej rozmieszczone komponenty po za tym złącza są takie same pasuje wszystko idealnie.
    Po podłączeniu starego sterownika auto odpala bez żadnego problemu.
    Szukałem na allegro sterownika DAV bo chciałem przełożyć tylko sama manetkę ale niestety nigdzie nie ma takiego samego.
    Teraz nie wiem czy mam zamówić inny zespolony przełącznik czy to wina auta :(
  • Poziom 19  
    skoro piszesz że uszkodziła się manetka to dlaczego nie przerzucisz jej z z drugiego modułu??
  • Poziom 10  
    Chciałem przełożyć sama manetkę ale niestety mocowanie i wyprowadzenie styków wewnątrz jest zupełnie inne nie ma możliwości przełożenia
  • Poziom 19  
    więc chyba pozostaje ci tylko szukać takiego samego modułu :|
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za pomoc temat opanowany.
    kupiłem używany taki sam zespolony włącznik i przełożyłem do niego moja elektronikę koszt 350zł nowy 850zł :)