Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM8085 - Kod błędu FA

zorbanogreek 13 Wrz 2014 19:25 2115 9
  • #1 13 Wrz 2014 19:25
    zorbanogreek
    Poziom 8  

Witam.
    Problem zaczął się od migającej diody klucza sygnalizującej (tak myślałem) niedomknięte drzwi. Po wymianie blokady drzwi problem nie ustąpił :(. Wyczytałem w manualu jak przeprowadzić test pralki - po kilku minutach zwraca kod błędu FA (Aquastop failure) do sprawdzenia aquastop swich???? tylko gdzie on jest. Wyczyściłem zbiorniczek hydrostatu, pompę i wężyk od bębna do pompy. Po dmuchnięciu w wężyk hydrostatu słychać kliknięcie (więc chyba działa). Problem dalej nie ustąpił, a druga połówka rodziny (ta ładniejsza :) ) krzyczy i pierze ręcznie. Czym ugryźć lub co jeszcze sprawdzić i jak? Za wszelkie sugestie i każdą pomoc z góry dziękuję.

0 9
    Załączniki:
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2014 20:03
    TONI_2003
    Moderator

Aqua stop to urządzenie, które szukaj na spodzie pralki, a ma reagować na skutek niekontrolowanego wypływu wody) gdy znajdzie się tam woda z jakiegoś powodu.

0
  • #3 13 Wrz 2014 21:16
    zorbanogreek
    Poziom 8  

I to właśnie jest dziwne bo ta pralka takowego nie posiada a przejżałem spód setki razy i nic nie znalazłem jest tylko silnik, pompa i stelaż pralki :(

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2014 07:59
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na module rezystor 390kOhm do wymiany, wrzuć zdjęcia a wskażę który.

0
  • #5 14 Wrz 2014 19:24
    zorbanogreek
    Poziom 8  

Mam nadzieję że o to chodziło
    Whirlpool AWM8085 - Kod błędu FA

0
  • #6 14 Wrz 2014 19:59
    iskrownik

Masz inna wersję , ale nie szkodzi. R23 będziesz miał uszkodzony(przerwa). Wymień sobie też R6 żeby nie rozkręcać zaraz. Oba rezystory 470kOhm.

0
  • #7 14 Wrz 2014 21:16
    zorbanogreek
    Poziom 8  

Wylutowałem po jednej nóżce z płyty i sprawdziłem rezystancję R6 = 470 i R23 = 460 czy to oznacza że jest niesprawny ponieważ zmieniona jest rezystancja? Tak czy siak jutro kupię nowe i dam znać

1
  • #8 14 Wrz 2014 21:55
    iskrownik

Pompę kolega sprawdzał? Włącza się choć na chwilkę przed rozpoczęciem cyklu, czy pracuje ciągle? Jaka rezystancja jest widziana na złączu DP21 DP22?

zorbanogreek napisał:
    R23 = 460 czy to oznacza że jest niesprawny ponieważ zmieniona jest rezystancja?
    Jest sprawny, choć potrafią robić zamieszanie gdy się je podgrzeje. Poradzi sobie kolega z pomiarem TC1?

0
  • #9 16 Wrz 2014 19:48
    zorbanogreek
    Poziom 8  

Pompa wydaje się sprawna załącza się jak zawsze na chwilę przed rozpoczęciem cyklu prania. Podczas testu wypompowuje wodę normalnie. Wymieniłem obydwa rezystory i triaka, bo jak kolega zauważył :) nie mam zielonego pojęcia jak go sprawdzić miernikiem. Na obecną chwilę wyskakuje błąd F09 ( presostat) może to być wina moich lutów jutro zakupię kalafonię i poprawka lutów. Nie za bardzo rozumiem jak zmierzyć rezystancję na złączu DP21 DP22 ( jeżeli chodzi o pomiar na stykach na module to pokazuje jakieś 230 KΩ zwierając omomierzem DP21 z DP22 ) Presostat wygląda mi na dobry słychać klik dmuchając w niego i zmienia przejście na stykach) . Co ciekawe do łącza AQS21 AQS22 nie dochodzi żaden kabel. Na tą chwilę wielkie dzięki :)

0
  • #10 20 Wrz 2014 19:54
    zorbanogreek
    Poziom 8  

Z braku czasu dopiero dzisiaj udało mi się poprawnie polutować płytkę - zamontowałem do pralki i dalej kod błędu FA :( chyba jednak trzeba będzie za nową się zakręcić :(

0