Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apache Open Office - Jak zainstalować na Windows 8.0 na koncie użytkownika (nie

ornery1 13 Sep 2014 20:04 1290 4
 • #1
  ornery1
  Level 11  
  Chcę zainstalować ten pakiet biurowy, bo podobno stabilniejszy na Windows 8.0. O ile wiem nie wymaga też Javy, jak Libre Office.  Uruchamiam setup jako administrator, albo z uprawnieniami administratora z poziomu konta Usera, wybieram opcję, że tylko dla "WindowsUser" i nawet jeśli wpiszę nazwę bieżącego użytkownika - to i tak instaluje się na koncie Admina.
  Nie chcę dawać drugiej opcji: "dla wszystkich użytkowników" (choć jeszcze jej nie próbowałem), żeby zaoszczędzić miejsce na dysku.
  Czy nie da się tego programu zainstalować w taki sposób jak np. CCleaner, albo przeglądarkę internetową - tj. dla bieżącego użytkownika :?: Najbardziej zależałoby mi na Calc i Writerze.

  Jeszcze pytanie: Co daje w przypadku custom instalacji, opcja na szybsze uruchamianie, tj. ładowanie komponentów Openoffice przy starcie. Czy to może spowolnić start systemu :?: Bo też niekoniecznie mi zależy na tym, żeby codziennie kozrzystać z pakietu biurowego, ale parę rzeczy miałbym teraz do zrobienia w arkuszu kalkulacyjnym i chcę porównać jak też on wygląda na tle np. Excell 2003. Oprócz tego - jakie dodatkowe komponenty warto dodatkowo wybrać do instalacji - podobno słownik, a poza tym :?:
 • #2
  lesławek
  Level 32  
  A co ma do tego miejsce na dysku? Obawiam się że OO zawsze jest dla wszystkich. Jeśli zależy ci tylko na Calcu i Writerze, to wybierz tylko Calc i Writer. Co do ładowania komponentów, to to tworzy obok zegarka ikonkę i tam masz natychmiastowy dostęp do składników pakietu, w sensie że uruchomienie np Writera nie trwa nic po prostu klikasz i się pojawia
 • #3
  ornery1
  Level 11  
  Quote:
  A co ma do tego miejsce na dysku?
  Myślałem, że jak inne programy, także ten tworzy rozbudowane struktury w profilu użytkownika - nie tworzy?
  Myślałem też, że skoro już zainstalowałem dla Admina, to wystarczy, że doinstaluję dla Usera. Niestety - nic z tego.

  Okazuje się jeszcze, że jeszcze trzeba go zarejestrować - pokazuje się formularz do wypełnienia. Nie da się używać bez rejestracji? Libre Office też tak ma? W tym drugim Javę wykorzystuje podobno moduł "Base" i parę innych składników, których i tak nie umiałbym użyć. Przepraszam, że taki ze mnie laik. ;)
  Dotąd używałem tylko w pracy, starsze wersje MS Office (XP-2003-pobieżnie 2007), a teraz zaszła potrzeba żeby coś zrobić w domu. Póki co, odinstalowałem i czekam, aż ktoś napisze co i jak.
 • #4
  lesławek
  Level 32  
  Nie musisz rejestrować. Nie musisz wypełniać tego formularza. Java jest wymagana m.in przez system pomocy. Co do ustawień to na pewno miejsca na dysku Ci nie zabraknie...
 • #5
  ornery1
  Level 11  
  Otóż, żeby zainstalować OpenOffice jako portable musiałem się uciec do pierwszej z opisanych tutaj metod:
  Link
  Próbowałem też LibreOffice z PortableApps. Ten drugi nie pozwala niestety na spersonalizowaną instalację - nie daje możliwości wyboru składników pakietu - chyba, że coś źle robię? Może przy typowej/pełnej instalacji - pozwala :?:

  Cała sprawa jakby nie warta zachodu, gdyż funkcjonalność obydwu okazała się niewystarczająca dla moich potrzeb (arkusz kalkulacyjny). Brak zgodności z MS Office (2000), nie działają makra, brak możliwości obliczeń w tabelach przestawnych, filtry w tabelach działają nie tak jak oczekiwałem (v.2007), formatowanie warunkowe się sypie i parę innych uciążliwości. Trochę toporny interfejs i ergonomia - wiele rzeczy, które miałem dostępnych przez jedno kliknięcie, tutaj muszę robić na okrętkę. Mulenie. Jak ktoś potrzebuje do pracy i ma przyzwyczajenia z MS Office - lepiej kupić tegoż. Jeszcze mu się przyjrzę, ale póki co - dziękujęm ale jestem na nie.