Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa NAC S460VH - Brak iskry - nie odpala silnik

13 Wrz 2014 20:47 9396 4
  • Poziom 20  
    Witam , czy ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić mi zasade działania wyłącznika zapłonu w w/w kosiarce spalinowej. Problem polega na tym , że nie mogę odpalić silnika - brak iskry. Po zapoznaniu sie z podpowiedziami na Forum, po odłączeniu kabelka od cewki zapłonowej do wyłącznika zapłonu, kosiarka odpaliła. ale w tym stanie mogłem ją wyłączyć jedynie przez zdjęcie fajki ze świecy zapłonowej. Po takim wyłączeniu i podłączeniu tego odłączonego kabelka w swoje miejsce, kosiarka odpala normalnie. I tu moja rozterka co spowodowało , że wcześniej nie zapalała. Sprawdzałem miernikiem , ten odłączony kabelek od cewki zapłonowej , jest on cały czas zwarty do masy. Z góry dziękuje za info.
  • Poziom 35  
    No właśnie, jeśli ten kabelek dotkniesz do metalowej części silnika, to silnik zgaśnie, gdyż iskra zaniknie po zwarciu cewki przez ten wyłącznik. Początek cewki jest umasowiony (do rdzenia cewki), stąd wrażenie, iż kabelek wykazuje zwarcie. Zbadaj ten wyłącznik, może jest uszkodzony, a może kabelek jest przetarty i stale styka się z karterem silnika.
  • Poziom 20  
    Dzięki za szybką reakcję, ale nie bardzo Cię rozumiem. Ten kabelek odłączam od cewki zapłonowej , której drugi koniec połączony jest przez fajkę ze świecą zapłonową. Jak wobec tego wyjaśnić powstanie iskry na świecy, skoro drugi koniec cewki zapłonowej jest nigdzie nie połączony, wisi w powietrzu ? Moim zdaniem na świecy powstaje iskra w momencie kiedy ten drugi koniec cewki zapłonowej jest odłączany od masy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    O.K. teraz wszystko jasne. Dziękuję za info i zamykam temat.