Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-2130 Zacina papier.

pawel_pw11 13 Wrz 2014 21:04 2214 9
  • #1 13 Wrz 2014 21:04
    pawel_pw11
    Poziom 8  

Witam, mam pewien problem z drukarką, zacina papier po wciągnięciu ok 5 cm drukarka zatrzymuje się i zaczynają migać wszystkie diody, wyskakuje komunikat, że problem wymaga serwisu. Jeżeli wyciągnie się podajnik z papierem, dzieje się to samo, tylko nie ma czego zaciąć, po prostu zatrzymuje się po chwili, jaka może być przyczyna tej usterki ?

1 9
  • #2 13 Wrz 2014 23:05
    marek216

Poziom 43  
  • #3 14 Wrz 2014 12:56
    pawel_pw11
    Poziom 8  

Rolki poboru papieru są w porządku, w podajniku ręcznym też się zacina, drukarka zatrzymuje się też bez papieru, nie pokazuje jego braku.

0
  • #4 16 Wrz 2014 17:41
    pawel_pw11
    Poziom 8  

Jakie mogą być inne przyczyny zacinania papieru w tej drukarce ?

0
  • #5 16 Sty 2016 20:25
    colonial79
    Poziom 9  

Przytoczę tu mój przypadek - może się komuś przyda.
    Mam właśnie tą drukarkę, często używam drukowania dwustronnego ręcznego, mianowicie wkładam do głównego podajnika jedną kartkę, po wypluciu jej, wkładam odwrotną stroną do przedniego podajnika. Zmieniałem ostatnio bęben (nie toner) a z racji gigantycznych cen oryginałów kupiłem zamiennik. Od tygodnia zaczęły narastać problemy z tego rodzaju drukiem, polegające na zacinaniu się papieru po włożeniu do przedniego podajnika, kartka zatrzymywała się w bębnie po kilku centymetrach. Dziś drukarka odmówiła całkowicie drukowania w ten sposób. Rozmontowałem ją, nie znalazłem uszkodzeń. Porównałem natomiast oryginalny bęben z zamiennikiem i okazało się po dłuższym badaniu, że pręt przechodzący przez rolkę światłoczułą można swobodnie palcami obracać, w oryginalnym bębnie jest to niemożliwe. Po zamontowaniu oryginalnego bębna i przeczyszczeniu zużytej rolki wszystko działa jak należy, papier się nie zacina. Na kilkadziesiąt stron powinien wystarczyć, ale zainwestuję jednak w oryginał. Reasumując, prawdopodobnie to było przyczyną zacięć papieru w moim przypadku.
    Pozdrawiam

0
  • #7 18 Sty 2016 16:05
    colonial79
    Poziom 9  

Sprawdzę na pewno, dzięki za sugestię, choć dzisiaj papier ponownie zaczął się zacinać między bębnem a tonerem. Dr. master, czy wiesz może, czy ta drukarka ma jakieś czujniki papieru? Może musiałbym je przeczyścić?

Pozdrawiam

0
  • #9 22 Sty 2016 13:42
    colonial79
    Poziom 9  

Tym razem udało mi się na (mam nadzieję) długo rozwiązać zacinanie się papieru. Drukarkę rozmontowałem bardziej dokładnie i wyjąłem i rozłączyłem element (nie znam fachowej nazwy) z dwoma rolkami, szarą i rudą. Na rolce szarej jest jakiś czujnik (papieru?), był bardzo zabrudzony od strony stycznej kurzem i przypaloną mieszaniną papieru i tonera. Zmywacz do paznokci, po wykręceniu ostrożnym czujnika, dał sobie radę po delikatnym myciu wacikiem do uszu, chwilę to trwało. Drukarka hula od kilku dni bez zarzutu, bez zacięć. Zainstalowałem zamiennik bębna, który już miałem i winiłem go za usterkę, natomiast zużyty oryginalny bęben, mimo przeczyszczenia czujnika, dalej powodował zacięcie papieru. Zamiennik działa bez zarzutu i drukarka nie zacina się. Na zdjęciach zaznaczyłem czujnik do przeczyszczenia.

Pozdrawiam

0
  • #10 22 Sty 2016 16:23
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Wyczysciles termistor odpowiadajacy za temperature - raczej bez znaczenia z twoim problemem. Zapewne wyjmujac i instalujac piec wyeliminowales problem.

Pozdrawiam

0