Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2002 1.9 SDI - Duży pobór prądu

Seillo 14 Wrz 2014 07:48 1866 3
  • #1 14 Wrz 2014 07:48
    Seillo
    Poziom 6  

Witam.

Posiadam Skodę Octavię 1.9 SDI z 2002 roku i ostatnio pojawił się pewien problem. Bardzo szybko rozładowywuje mi się akumulator.

Przykładowo:
    - Miałem rano pilny wyjazd, ale auto nie chciało zapalić, podłączyłem więc akumulator pod prostownik i naładowałem go,
    - tego samego dnia wieczorem włączyłem w niej radio na mniej więcej 2h. Włączone było radio i uchylona jedna para drzwi,
    - następnego dnia rano po raz kolejny nie byłem w stanie odpalić auta przez zbyt słaby akumulator.

Podejrzewałem, że to po prostu wina akumulatora, ponieważ w trasie nie ma takich problemów. Odpalę auto rano, przejadę odległość ≈100km, zrobię postój przykładowo 2-dniowy i auto pali bez kłopotu.

Jednakże po wymianie akumulatora problem pozostaje niezmieniony.

Jest coś co mógłbym sprawdzić jeszcze samemu, zanim udam się do mechanika?

Pozdrawiam.

2 3
  • #2 14 Wrz 2014 08:03
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Jakie radio ? Jak podłączone ? Z acc czy tylko pod UB+?

CO DO TEJ PORY SPRAWDZIŁEŚ ?

Obstawiam ,że NIC - NULL - ZERO !

Jaki pobór prądu na postoju - itd , itp ?

Dodano po 13 [minuty]:

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Obstawiam ,że NIC - NULL - ZERO !

Sorry pomyłka - pewnie zrobiłeś LOGI fejsikiem z all... i zaraz je tu wkleisz i BEDZIEMY SZKUKAĆ USTERKI.

0
  • #3 24 Wrz 2014 19:57
    olejopalacz2
    Poziom 23  

pewnie rozrusznik umiera

1
  • #4 27 Sty 2015 21:24
    sq8cx
    Poziom 10  

Najprościej sprawdź pobór prądu miernikiem. Jak będzie podpięty miernik wyciągaj po kolei bezpieczniki i wkładaj. W końcu trafisz na ten, co odpowiada za rozładowywanie. Później sprawdź za co odpowiada ten bezpiecznik i powinno być z głowy.

1