Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami

ary.pawlowski 14 Wrz 2014 11:06 2862 10
  • #1 14 Wrz 2014 11:06
    ary.pawlowski
    Poziom 6  

Witam serdecznie,
    sprawa u mnie ciągnie się już od kilku miesięcy. Wynajmuje mieszkanie w bloku na 4 piętrze. Założyłem antenę którą znalazłem w mieszkaniu
    Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami
    nie ma na niej żadnych naklejek więc nie mam pojęcia co to za model. Mój balkon dookoła jest otoczony jest blokami, jest tylko jedna przerwa w zabudowie przez którą widać ogródki działkowe
    ustawiając antenę w stronę ogródków nie odbiera nic, jedyny odbiór jest po ustawieniu anteny w blok po lewej stronie od przerwy w zabudowaniu. Do anteny podłączony jest zasilacz
    którego kabel zasilający wchodzi do wtyczki anteny
    a wtyczka anteny wchodzi dalej w kabel koncentryczny i ten wchodzi do dekodera/tunera NPOWER-75, po drodze jest podokienna przelotka

(domyślam się, że to najsłabsze ogniwo całego układu)
    długość kabla wygląda następująco antenta --2m kabla--> przelotka podokienna -> --3m kabla--> wtyczka z zasilaniem -> ---5,6m kabla--> dekoder -> HDMI telewizor
    problem polega na tym że TVP1 itd działa zawsze, czasami nie działa TVN i Polsat co doprowadza mnie do pasji
    podczas padania deszczu raz działa raz nie, słoneczny dzień raz działa raz nie, nie ma reguły, nie pomaga wtedy kręcenie anteną na inne ściany bloku,
    budynek jest tutaj (mam za małą ilość postów żeby wkleić link do mapsów)
    wrocław, kromera 23
    proszę serdeczną społeczność elektrody o podpowiedź co robię źle
    wkurza mnie jak czasami nie działa TVN, na złość zawszę wtedy kiedy leci coś co chcę oglądać.
    Czy powinienem zmienić antenę, a może zastosować jakąś magiczną skrzyneczkę która naprawi to wszystko.
    a właśnie, jak odłączę zasilacz antenowy to nie działa nic, i wyskakuje komunikat brak sygnału, czy czasowe problemy z odbiorem TVN i Polsat (pewnie inny maszt niż TVP1 itd) mogą być związane z tym że w kierunku w którym jest ustawiona antena ktoś np otworzył okno i sygnał się inaczej odbija, albo ktoś włącza jakieś urządzenie które zakłóca odbiór.

Może już wymyślam ale proszę o wyrozumiałość,
    pozdrawiam.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. /Olek II/

0 10
  • #2 14 Wrz 2014 11:24
    andrzej55
    Poziom 35  

Twój dekoder potrafi pokazać siłę sygnału i jego jakość?

0
  • #3 14 Wrz 2014 11:44
    ary.pawlowski
    Poziom 6  

Z tego co znalazłem w informacjach o programie to wydaje mi się że tak
    zdjęcia robiłem w odstępach kilku sekundowych, procentaż jakości skacze, pasek jakości też, pasek i procentaż nie idą w parze
    Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami

Dodano po 10 [minuty]:

Olek II, przepraszam za złą nazwę tematu, jak mogę poprawić temat?

0
  • #4 14 Wrz 2014 11:47
    Olek II
    Moderator

Zamiast wzmacniacza, proponuję do anteny zamontować symetryzator, wywalić zasilacz, a na końcu kabla zamontować normalną wtyczkę. Pomyśl o usunięciu "przelotki".

0
  • #5 14 Wrz 2014 11:49
    mickpr
    Poziom 39  

Podaj lokalizację albo odległość od nadajników.
    Na początek kup symetryzator + zwykłą wtyczkę.
    W 90% takich przypadków zasilacza/wzmacniacza nie potrzeba wcale, ale najpierw podaj nam odległość do nadajników.
    P.S.
    Oj. Ktoś mnie ubiegł

0
  • #6 14 Wrz 2014 12:07
    ary.pawlowski
    Poziom 6  

próbowałem podłączyć antenę DIPOL 19/21-60 DVB-T, wtedy nic nie działało mimo że miałem największego drąga na osiedlu :)
    nie wiem czy taka antena posiadała symetryzator jednak kiedy podłączyłem do niej wzmacniacz to diodka na nim nie świeciła, po odłączeniu kabla - zapalała się
    odległości do nadajników

Dodano po 1 [minuty]:

minęło kilkanaście minut i już TVN w miare odbiera, mimo że czasami "śnieży"

Dodano po 1 [minuty]:

a właśnie, jest jeszcze taka przypadłość:
    kiedy są zakłócenia i podejdzie się do anteny i za nią złapie palcami, obraz na TV magicznie wraca i wszystko jest ok, jak się tylko wejdzie do pokoju zakłócenia wracają. Próbowałem kłaść na antenie widelec tak żeby łączył antenę z barierką balkonu :D ale to nie pomaga :D pomaga tylko złapanie palcami anteny

0
  • #7 14 Wrz 2014 12:07
    mickpr
    Poziom 39  

Antena kierunkowa do w otoczeniu bloków to średnio-kiepski pomysł (chyba, że ponad blokami). Gdybyś jeszcze złapał taki nadajnik w prześwicie między blokami - to może tak.
    Skoro masz symetryzator i końcówkę kabla proponuję przetestować tą twoją siatkę z symetryzatorem - bez wzmacniacza i na razie bez tej dziwnej przelotki okiennej.
    Zwłaszcza, że odległości masz takie - że powinna ci działać TV na przysłowiowym drucie wyrzuconym przez okno.

0
  • #8 14 Wrz 2014 12:17
    ary.pawlowski
    Poziom 6  

no właśnie ten wielki drąg działał gorzej niż ta antena noname która jest na zdjęciu,
    czyli rozumiem że powinienem podłączyć symetryzator do anteny noname którą już mam tak?

Dodano po 7 [minuty]:

Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami taki wynalazek jest w antenie - czy to jest symetryzator?

0
  • #9 14 Wrz 2014 12:34
    Olek II
    Moderator

To jest wzmacniacz, zamień go na symetryzator. Usuń zasilacz z /diodą/ i jego wtyczką, załóż zwykłą wtyczkę na koniec kabla.

0
  • #10 14 Wrz 2014 20:50
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

ary.pawlowski napisał:
    ... przepraszam za złą nazwę tematu, jak mogę poprawić temat?

Edytuj 1-szy post i popraw tytuł tematu.

Przypomnę o zaleceniach w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .

Następny wpis jaki będzie w tym dziale, powinien nastąpić po poprawieniu wszystkich Twoich wpisów tak, aby były zgodne z regulaminem pkt 3.1.13.

Pozdrawiam.

0
  • #11 04 Paź 2014 15:08
    ary.pawlowski
    Poziom 6  

Zrobiłem wszystko jak Panowie radziliście,
    zamontowałem symetryzator:
    I wyszło jeszcze gorzej, tym razem nic TV nie odbierał, pomimo tego, że sygnał skakał:
    Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami Raz działa raz nie działa odbiór TV na osiedlu,tuner NPOWER 75, zabudowa blokami

Zdemontowałem również wtyczkę od zasilacza, też nic to nie zmieniło :( ,

'please help'!

Post wyżej zapowiadałem "kolejność" i z Twojej strony - NIC.
    Regulamin pkt 3.3 .
    [SP5ANJ]

0
  Szukaj w 5mln produktów