Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD, plazma, jaki producent i model?

28 Kwi 2005 22:14 13515 15
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Plazmy o ile wiem są od 42 cali , a LCD poniżej .
    W pracy siedzę 8 godzin na przeciwko całej ściany takich sprzętów i na "oko" wziąłbym LCD . Ładniejszy , wyraźniejszy obraz , głęboka czerń . W plazmach za to bielsza biel i większy kontrast . Ważna jest też gwarancja , producenci dają nawet 3 lata .
  • Poziom 2  
    Witam.Przymierzam sie do zakupu telewizora lcd 32 cali.Prosze o porade na jakie parametry powinno sie zwracac uwage i jakie firmy przoduja w panelach tv?
  • Poziom 39  
    Według mnie powinieneś się kierować obrazem jaki widzisz na konkretnym egzemplarzu oraz okresem gwarancji . Ja w pracy siedzę na przeciwko ściany telewizorów i z moich obserwacji wynika , że najlepszy jest Panasonic . Są jednak duże różnice między różnymi modelami jednej marki .

Parametry techniczne często nie odzwierciedlają jakości obrazu . Jak możesz to sprawdź jak telewizor świeci przy różnych sygnałach ( TV z anteny , TVSat , HDTV , komputer) .
  • Poziom 2  
    a takie parametry jak rozdzielczosc,kontrast ,jasnosc?np.czy tv o kontrascie 350:1 i jasnosci 450 jest bardzo dobry?
  • Poziom 21  
    a ja tradycyjnie promuje format hdtv poczytaj o tym z linków pod spodem

jak szukasz juz nowego telewizora to ja plecam przy okazji zwrócic uwage czy telewizor obsluży HDTV telewizje wysokiej rodzielczośći w przekazie satelitarnym powinno pojawiaąć się coraz więcej programów a efekty podobno są nieziemskie

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=3

http://www.hdtv.com.pl/

http://www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=index
  • Poziom 39  
    HDTV to rzeczywiście nowa jakość dziwię się , że dopiero teraz na poważnie promowana . Mam porównanie , bo w tej chwili patrzę na telewizory stojące obok siebie i obsługujące HDTV . W tym formacie widać dokładniej wady i zalety poszczególnych modeli .
  • Poziom 15  
    Siema moim zdaniem najlepszy telewizor Lcd jest Sony. Posiadam go 2 miesiące i działa bez zażutów. Wogóle firma sony ma wszystkie dobre sprzęty
  • Poziom 39  
    BARTEK2005 napisał:
    Siema moim zdaniem najlepszy telewizor Lcd jest Sony. Posiadam go 2 miesiące i działa bez zażutów. Wogóle firma sony ma wszystkie dobre sprzęty

Moje zdanie oparte na obserwacji Sony stojącego pomiędzy LG a Panasonikiem : Sony jest najsłabsze .Panasonic najlepszy . ( nie pracuję dla żadnej z tych firm )
  • sprzedawca - konsultant
    straszne błędy
    To plazma ma większą czerń - chociaż nowe LCD ostro z tym walczą .
    Najlepiej pod tym względem oceniany jest model GD1 Sharp - uznawany przez cały świat jako HI END / obecna cena promo 9999/
    Bardzo ważne przy LCD jest - czas reakcji matrycy?
    Złącza HDMI.
    Rozdzielczość natywna .
    Przeznaczenie ekranu.

Pytając o zakup plazm i lcd musisz podać:
    1.Jaki masz sygnał w domu ?
    2.Jaka odległość od ekranu?
    3.Jakimi złaczami w sprzęcie dysponujesz ?
    4.Ile masz kasy na zakup?

Są pierwsze rankingi Plazm i LCD - po wielu pokazach i testach - wykonywanych co dziennie.

Nr 1 plazmy to Pioneer - wchodzi szósta generacja
    Różne rankingi w zależności od klasy cenowej

TV LCD
    NR 1
    Sharp GD1

podobnie w zależności od klasy cenowej.

NP 5500 zł - Sharp 32 P 50
    5000 zł Samsung R 31
    4000 zł - Thomson 115
    7000 zł - JVC s 60
    7500 zł - JVC C 50

www.hdtv.com.pl

pozdrawiam
  • sprzedawca - konsultant
    Oczywiście wiesz ,że Sony ma panele w środku LG.
    Seria HG - strasznie ząbkuje - sprawdź skośnie linie.

Trzeba pytać o produkty w klasie cenowej. W róznach klasach są inni liderzy.
    trzeba podać też - własne oczekiwania
    odległość od ekranu
    jaki sygnal?
    jaka kasa ?
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    BARTEK2005 napisał:

Kolejny gość na ktorego dzialaja reklamy i znane marki. Gosciu, SONY to nic innego jak SAMSUNG. 3/4 czesci w tym matryca pochodzi od SAMSUNGA wiem bo sam je skaldam a PANASONIK to LG. TAsma zatrzymuje sie i na ten sam telewizor wale znaczki LG
  • Poziom 11  
    Sony to w końcu Samsung czy LG ;).
    A może oba....

:D
  • Poziom 12  
    no to jak to jest z tymi lcd mysle o zakupie LG 32cale co myslicie o tym sprzecie(w linku do gory pisza ze buczy)a jak sie sprawdzaja lcd z analogowymi satkami.mysle jeszcze o 42calach ale nie wiem czy nie bendzie za duzy na 20m2 odleglosc od tv jakies 3m
  • Poziom 11  
    na odleglosc 3m to wystarczy 32 cale. Ja mam Samsunga 32r51 i na siatce idzie dobrze , DVD i komp rewelacja. Zagladnij jeszcze TU