Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie glosnikow wysokotonowych do Logitech z-5500

Przemmeekk 14 Sep 2014 19:21 1416 4
    Przemmeekk
    Level 18  
    Witam, chciałbym kupić 2 głośniki wysokotonowe oraz zwrotnice i podłączyć do satelit z-5500. Satelita pod nisko średnie tony i wysokie na tweetery. Moje pytanie jest takie - czy przez takie połączenie nic złego się nie stanie ze wzmacniaczem? Tweeter najprawdopodobniej będą 8Ω. Nie mam pojęcia jaką impedancja może z tego wyjść i nie chciałbym żeby np spalić końcówki mocy. Bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Pomoże ktoś? Jutro chciałbym się za to zabrać, a nie wiem jaka wyjdzie impedancja kiedy podłącze tweeter i satelitę pod zwrotnice.

//Edit: Ok, mam kable które mają w obwodzie kondensator, który obcina niskie częstotliwości, także potrzebuję się dowiedzieć jeszcze jak i jaki głośnik podłączyć? Szeregowo, po prostu wpiąć je do terminali satelit? I jaką impedancje powinien mieć ten głośnik wysokotonowy, żeby jak najlepiej wyszło dla wzmacniacza? (satelita z tego co wiem ma impedancje 8ohm)
  • Helpful post
    witold04
    Level 18  
    Przemmeekk wrote:
    Nie mam pojęcia jaką impedancja może z tego wyjść

Przemmeekk wrote:
    (satelita z tego co wiem ma impedancje 8ohm)

impedancja się nie zmieni , zmieni się natomiast charakterystyka kolumny, na jaką to tylko debatować można.
    Przemmeekk wrote:
    nie chciałbym żeby np spalić końcówki
    Jak odetniesz głośniki filtrem (zwrotnicą) to nic się nie stanie.[
    Przemmeekk
    Level 18  
    Okej, ale jak to impedancja się nie zmieni? Jak podłącze do terminala satelity dodatkowo ten głośnik wysokotonowy z obciętymi niskimi tonami (czyli satelita zostaje jak zawsze na pełnym paśmie, tylko dodaje dodatkowy wysoki ton) to czasami impedancja się nie dodaje?
    Do wyboru mam głośnik 4ohm lub 8ohm, który wybrać? To są głośniki STX'a.
  • Helpful post
    witold04
    Level 18  
    Impedancja a raczej rezystancja się dla prądu stałego nie zmieni, dla sygnału (prądu zmiennego) impedancja jest zależna od częstotliwości a tą obcina filtr.
    Przemmeekk wrote:
    4ohm lub 8ohm

Raczej 8om.
    Przemmeekk
    Level 18  
    Kupiłem STX 4.1.200.8.F.P.PC, podłączyłem przez kabel z kondensatorem i gra super. Jestem bardzo zadowolony. Dzięki za pomoc

Dokupiłem dzisiaj zwrotnicę 2 drożną również STX (częstotliwość podziału 4500hz, 8ohm), ponieważ miałem obawy co do tamtego rozwiązania, że przepuszcza za niskie częstotliwości. Satelity również podłączyłem pod zwrotnicę i teraz nie mam się już do czego przyczepić, gra 100 razy lepiej niż wcześniej.